Перейти к основному содержанию

Конструкторське бюро: як створити елеватор з космічними показниками

чт, 03/05/2020 - 15:32

Convex International створює в Україні елеватори з космічними показниками

dralukІвану Дралюку добре відомо, що навіть найскладніший елеватор або комбікормовий завод збирається, як конструктор Lego. А ще він знає, що інноваційні комплекси для зберігання і перероблення продуктів рослинництва в Україні поки у великому дефіциті. Ринок хоча і бурхливо, але тільки розвивається, тож інфраструктури зберігання і перероблення не вистачає або вона технологічно відстала на роки. Врожайність при цьому зростає неймовірними темпами.

Ще кілька років тому Україна вирощувала 60 млн т зернових на рік, а зараз ця цифра рухається до позначки 100 млн т, і в недалекому майбутньому, за оцінками експертів, легко перевищить 150 млн т.

Ці два вектори буквально підштовхують в Україну компанії, які спеціалізуються на бізнес-конструкторах. Вони будують елеватори та переробні комплекси не просто “під ключ”, а під експортне фінансування. Керуючим партнером представництва “Конвекс Інтернешнл ГмбХ” в Україні і є Іван Дралюк.

Високий старт

Convex International представлена на світовому ринку з 2007 р. Компанією керує виходець з України, а заводи вона будує в Білорусі, Казахстані та РФ. Україна — також ринок, що розвивається, а тому вона у пріоритеті для Convex.

На українському ринку Convex — новачок. Вона увійшла сюди 2017 р., не в найлегший період. Допомогла сприятлива можливість. Німеччина та Україна підписали міжурядовий договір, який відкрив можливості для експортно-кредитного фінансування. Німці виділили під нього відновлювану лінію в €600 млн. Convex стала пілотною компанією програми.

Але зірки зійшлися не тільки в цьому. Співвласник Convex — українець, уродженець Чернігівської області — завжди хотів працювати на батьківщині. А тут ще Президент України Володимир Зеленський закликав українських бізнесменів, які виїхали за кордон, повертатися, пообіцявши хороші умови. То й він всерйоз задумався про те, щоб ще більше інвестувати в Україну.

За три роки клієнтський портфель Convex помітно “збагатився”, до нього увійшли гранди українського агро: “Епіцентр-К”, “Сварог”, “Пан Курчак”, Vitagro та інші. Наприклад, елеватор, побудований Convex для “Епіцентру”, посів перше місце в загальноукраїнському конкурсі “Елеватор 2019 року” як найінноваційніший.

Пан Дралюк називає основні результати, які вивели їх на переможний фініш: витрати газу — 1,1 куб.м на 1 тонно-відсоток, електроенергії — 0,6 кВт на 1 тонно-відсоток. Це, за оцінками експертів, ідеальні показники ефективності, найнижчі зараз на українському ринку.

Наступна вершина, яку хоче підкорити Convex, — високотехнологічні комбікормові заводи. “Ми можемо створити сучасний промисловий комплекс, який буде працювати в режимі 365/24 із завжди однаковим стандартом корму. Я таких заводів в Україні не бачив, хоча побував на багатьох”, — підкреслює Іван Дралюк.

І це не просто слова. У керуючого партнера є залізний аргумент: у Білорусі 50% бройлерів споживають комбікорм із заводів, побудованих Convex. Чому такий вибір? У інженерів компанії враховані всі нюанси виробництва. Наприклад, мінімальна конверсія корму або його якість, яка дозволяє витримати найнижчі показники по конверсії кормів.

Ідеальний елеватор

Convex поставляє будь-яке обладнання, техніку, послуги та комплексні рішення для модернізації основних галузей та інфраструктури агросектору. А ще — може адаптувати обладнання, наприклад, до конкретного місця розташування клієнта.

“Те, що ми можемо скласти такий конструктор, — наша основна перевага. В світі безліч виробників чудового обладнання, але, як показує практика, самостійно ніхто з них не може від “А” до “Я” зробити великий проект під конкретне місце і з урахуванням усіх умов та побажань при збереженні прийнятних цінових характеристик. Є компанії, які це пропонуватимуть, але зовсім не факт, що вони з цим упораються”, — додає Іван Дралюк.

“Фішкою” Convex, безумовно, є елеваторні комплекси. Завдання сучасного елеватора полягає не лише в тому, щоб сезонно, в найстисліші терміни, прийняти, очистити, висушити максимально великий обсяг продукту, необхідно ще забезпечити його довготривале зберігання та відвантаження. Тому комплекс має безперебійно працювати в режимі 24/7/365.

Тож компанія орієнтується на європейських виробників обладнання, які інвестують у розробки й нові технології, високоточне виробництво машин та механізмів.

Фахівцям Convex вдається збирати та пропонувати замовникам комплект, що включає найкращі рішення по кожній окремо взятій групі обладнання: транспорт, силоси, зерносушарки, очисні машини. Тому їхнім елеваторам і вдається вийти на той самий еталонний 1,1 куб.м газу завдяки енергоефективним логістиці та виробництву, мінімізації експлуатаційних витрат, зниженню витрат на енергоресурси. За словами Сергія Нижника, директора Вапнярського елеватора компанії “Епіцентр-К”, це найкращий показник серед усіх їхніх елеваторів, які будували інші підрядники: “Саме фахівці Convex придумали схему, яку я б назвав інноваційною, — три сушарки зав’язати одним транспортом. Це вдвічі скоротило витрати електроенергії. У нас цього року була витрата газу по кукурудзі 1,11 куб.м на 1 тонно-відсоток. Це рекордний показник”.

Німецька машина

Умови роботи Convex з клієнтами в різних країнах плюс-мінус однакові. Але є нюанси. Наприклад, з 90% білоруських клієнтів вони працюють за дворівневою банківською системою. Місцевий банк бере маржу всього 1,5%. І з тими відсотковими ставками, які пропонує Convex від німецького банку, це вкладається в нормальну ринкову вартість кредиту і не здорожчує кредитний ресурс для споживача. З українськими банками, точніше — з їхніми високими відсотками, аналогічна схема невигідна. Тому замовники Convex воліють працювати безпосередньо з Landesbank, Commerzbank та іншими німецькими фінустановами. Умови в них стандартні — до 4,5% кредитного фінансування. А залежно від позичальника може бути й до 2%.

“Епіцентр-К” мав голий майданчик, коли Convex прийшла до них зі своїм рішенням елеватора. Під такий великий об’єкт з нуля відразу почати погашати кредит важко навіть для великого бізнесу. Новому елеватору знадобляться роки, щоб вийти на повну потужність. Розуміючи, що “довгі” гроші в Україні — наче стрибок у безодню, Convex запропонувала “Епіцентру” внести перший платіж після введення елеватора в експлуатацію.

“Клієнт може почати з нами розплачуватися, коли об’єкт вже працює та приносить гроші. Я вважаю це однією з наших основних переваг, — підкреслює Іван Дралюк. — Компанія з репутацією, експортноорієнтована, яка займається глибокою переробкою, може розраховувати на кредити від нас на строк понад 10 років. При цьому відсоткова ставка може бути надзвичайно низькою — до 2%”.

Якщо компанія веде фінансову звітність за національними стандартами, Convex може працювати з нею за схемою кредиту на постачальника: надати обладнання під залучені на себе фінанси з відстроченням оплати на рік. Якщо стандарти міжнародні, а таких компаній, за спостереженнями пана Дралюка, в Україні вже чимало, відстрочення може бути від п’яти років і більше.

Нині ситуація в країні непроста. Тому Convex ретельно вибирає клієнтів. Головний критерій — упевненість, що замовник, почавши працювати в одному проекті, зможе погасити кредит, і потім у нього з’явиться бажання працювати в другому, третьому...

“При цьому ми орієнтуємося не лише на великих замовників. Особливість нашої компанії в тому, що ми готові працювати з проектами починаючи від €20 тис. Мінімальна кредитна лінія, яка в нас відкрита зараз, — €50 тис. Це невелике фермерське господарство, яке придбало в нас комбайн”, — розповідає керуючий партнер Convex International.

Своїм успіхом Convex зобов'язана перш за все міжнародній команді молодих підготовлених професіоналів. За глибоким переконанням засновників компанії, інженери з України та Білорусі зовсім не поступаються своїм колегам з Німеччини, Франції чи Польщі. А їхні мотивація та прагнення до нового набагато перевищують ці риси їхніх іноземних колег.

За своєю структурою Convex є міні-концерном. У компанії запроваджено ротацію кадрів між країнами, що дозволяє працівникам отримати новий міжнародний досвід та запезпечує згуртування колективу.

 

Дмитро Громов

Читайте також

Forward Bank реалізує віддалену відеоідентифікацію клієнтів та можливість отримати віртуальну картку

вт, 10/12/2021 - 16:50
Відтепер, щоб отримати картку або кредит, не обов’язково відвідувати відділення банку. Завдяки сервісу відеоідентифікації та електронному підпису документів стає можливим миттєво оформити кредитну або дебетову картку через сайт банку чи у мобільному додатку Forward Online.

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.