Перейти к основному содержанию

Долар коштував би близько 40 грн, якби Нацбанк не втримував ситуацію

вт, 06/02/2020 - 10:14

Якби Національний банк України в березні не втримав ситуацію, то курс міг підскочити до 35 або 40 гривень за долар.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає УНІАН.

За його словами, у держбюджеті-2020 закладено курс на рівні 30 гривень за долар.

«Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. Враховуючи, який був тренд в березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути й 35, 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку», — сказав міністр.

Він пояснив, що за фактичного курсу нижче 30 гривень за долар втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив'язаний до курсової складової. З іншого боку, з'являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.

При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу. Офіційний прогноз сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами – мінус 8,3 млрд доларів, нагадав міністр.

«Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, може бути, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, щоб зміцнювати свою валюту», — сказав Марченко.

Міністр повідомив, що ставить ці питання Національному банку, адже з точки зору економічної теорії у нього виникають питання щодо причин зміцнення національної валюти.

«Які макроекономічні фактори впливають на зміцнення гривні? У нас заходять в країну великі інвестиції?" — сказав він.

Нагадаємо, протягом травня 2020 року курс гривні до долара практично не змінився. Якщо на 30 квітня курс становив 26,97 гривні за долар, то на 31 травня — 26,90 гривні за долар. Голова Національного банку України Яків Смолій під час звіту у Верховній Раді 13 травня заявив, що чиста пропозиція валюти зараз навіть вища, ніж була у лютому, до спалаху епідемії коронавірусу.

Станом на вівторок, 2 червня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 26,82 грн/дол. Гривня третій день поспіль зміцнилася до долара — цього разу на 5 копійок. Офіційний курс гривні до євро на вівторок встановлений на рівні 29,80 грн/євро. Гривня зміцнилася до євро на 13 копійок у порівнянні з попереднім показником.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.