Перейти к основному содержанию

Для повноцінного виходу із карантину первинному ринку житла потрібно 6 місяців

ср, 05/13/2020 - 11:00

Для повноцінного виходу із карантину, первинному ринку житла потрібно, як мінімум, 6 місяців.

Такий прогноз озвучив Олександр Ізаров, керівник проекту ЖК Rusaniv residence (девелопери – компанії Perfect Group та Citex Development).

Протягом червня-липня важливим для ринку стане те, в якій кількості об’єктів буде відновлене будівництво. Станом на початок травня, активні будівельні роботи продовжуються тільки в 40% об’єктів, повідомляє Ізаров.

Порівняно із березнем, кількість об’єктів із частковою чи повною зупинкою будівництва зросла на 10%. При цьому завершення чи суттєве пом’якшення карантину може дозволити деяким компаніям активізувати будівельні роботи.

«В середньому щомісячні затрати на будівництво одного 24-поверхового будинку можуть досягати 1,5-3,0 млн грн (в залежності від етапу будівництва). Тобто, щоб будівництво продовжувалося, як мінімум, до осені, забудовникам потрібно буде до 10 млн грн на будівництво одного лише багатоквартирного будинку», – каже пан Ізаров.

За його словами, починаючи із квітня, близько 35% компаній-забудовників докладають зусиль для влучення крупних сторонніх інвесторів, щоб завершити вже розпочаті проекти. При цьому, лише п’ята частина усіх девелоперів володіє достатніми засобами, щоб продовжити будівництво без залучення фінансування з боку покупців житла.

«За моєю інформацією, власні фінансові ресурси, які дають можливість  безперешкодно продовжувати будівництво до кінця 2020 р., є лише у 17-20% компаній. При цьому, практично усі проекти, які реалізуються за рахунок коштів забудовників, є партнерськими, тобто такими, де приймають участь, як мінімум, два девелопера», – розповідає керівник проекту ЖК Rusaniv residence.

Експерт також запевнив, що до кінця травня відкладений попит на первинному ринку поступово почне реалізовуватися. Відкладений попит оцінюється в близько 15-16 відмінених через карантин угод на одну продану квартиру.

До середини червня кількість угод на первинному ринку може зрости на 7-8% порівняно із початком квітня. При цьому, до 80% продажів буде сконцентровано саме на зазначених об’єктах нових форматів житла.

«Стабілізація ситуації на валютному ринку та фіксація курсу національної валюти на рівні 27 грн/$ дають можливість потенційним покупцям (особливо тим, хто зберігає свої заощадження в іноземній валюті) повернутися на ринок», – наголошує Ізаров.

Він вважає, що в сьогоднішніх умовах найактивнішими покупцями стануть ті, хто купують квартири з метою збереження капіталу та інвестиційних вкладень: їх частка складе до 75% від загальної кількості реалізованих угод.

Читайте також

МЕА знизило прогноз глобального попиту на нафту на 8,1 млн барелів

чт, 08/13/2020 - 17:15
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизило прогноз попиту на нафту на 2020 рік.

З «Укроборонпрому» утворять дві холдингові компанії: оборонну та аерокосмічну

чт, 08/13/2020 - 16:56
Уряд планує трансформувати державний концерн «Укроборонпром» у дві керуючі державні холдингові компанії.

Прокуратура завершила слідство щодо «реєстраторів» і суддів, які заволоділи землею і приміщеннями на 200 млн грн

чт, 08/13/2020 - 16:31
Звершено досудове розслідування стосовно семи осіб, які незаконно присвоювали нерухомість та землю

Перші результати перевірок показали, що селітру в Україні зберігають за стандартами — Шмигаль

чт, 08/13/2020 - 14:13
Перші результати перевірки зберігання селітри в Україні свідчать про відповідність стандартам.

Найдорожчі в Україні Зернові порти по зборах з суден Раnамах — Миколаїв і Ольвія

чт, 08/13/2020 - 14:01
Stark Shipping опублікувала дослідження " портові збори в зернових портах України в 2020 році".

Президент підписав закон про залучення інвестицій

чт, 08/13/2020 - 13:39
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» № 738-IX.