Перейти к основному содержанию

“Cherkasy vs COVID-19”: місцевій бізнес захистив лікарів

вт, 04/21/2020 - 12:42

<p>Завдяки швидким діям черкаських бізнесменів у місті не зафіксовано жодного випадку інфікування лікаря від хворого пацієнта</p>

Фонд “Черкаси проти Covid-19”, створений у березні, станом на 17 квітня зібрав 3,24 млн грн з необхідних 30 млн грн.

Кошти йдуть на додаткову закупівлю тестів, апарати штучної вентиляції легень, медикаменти, маски тощо. Але насамперед — на придбання засобів захисту для лікарів і працівників швидкої допомоги.

“Їм зараз конче потрібні засоби захисту та витратні матеріали, щоб вони могли якісно та безпечно служити нам в такий тяжкій період”, — зазначає Віктор Євпак, учасник фонду, підприємець у сфері IT.

Головними партнерами фонду виступили “Мало-Бузуківський гранітний кар’єр”, інтернет-провайдер McLaut, будівельна компанія “Надія”, картонно-паперова фабрика “Папір-Мал”, компанія “Золотоніський бекон”, підприємство “Азот”, “Райагробуд” та інші.

Ідея об’єднатись виникла у місцевих підприємців, коли від лікарів стали поступати тривожні сигнали. В міській раді зібралися представники черкаського бізнесу, і виявилось, що за бюджетні кошти швидко організувати допомогу медицині неможливо. Потрібно було проводити певні тендерні процедури і втратити дорогоцінний час. Тому вирішили діяти напряму.

“Ми зробили можливість надавати кошти через Приватбанк та інші платіжні системи. Кожен громадянин може надіслати гроші одразу з телефону чи сайту. Наші учасники фонду звернулися до іноземних компаньйонів. Частина коштів надійшла безпосередньо в валюті від громадян США. Суми може й невеликі, але 80-100 тис.грн в переводі з іноземної валюти все ж надійшли від іноземців”, — зазначає голова фонду Владислав Пустовар.

Протягом перших днів з моменту свого заснування у березні фонд зібрав близько 2 млн грн. “Відразу закупили й почали поставляти в лікарні захисний одяг, захисні комбінезони, маски, респіратори, рукавички, дезінфектори тощо”, — розповідає пан Пустовар.

Для того щоб не було хаосу в поставках, фонд щоденно отримує потреби від департаменту охорони здоров’я Черкас. Кожен головний лікар через департамент дає заявку, що йому потрібно перш за все. І в найкоротші терміни через фонд це закупається і поставляється лікарням. Фонд створений у місті, але надає допомогу і лікарням обласного значення.

“Cherkasy vs COVID-19” має власний сайт і гарячу телефонну лінію, за допомогою яких будь-хто може перерахувати гроші для потреб лікарень. Організація працює у соціальних мережах, де публікуються списки громадян і підприємств, які надали допомогу. Кожного дня цей перелік збільшується.

Також фонд займається соціальними проектами підтримки лікарям. З самого початку “Черкаси проти COVID-19” перерахував матеріальну допомогу екіпажам швидкої допомоги, які ризикують своїм здоров’ям найбільше. Крім цього, фонд розробив соціальні проєкти у вигляді бордів і соціальних відеороликів, з метою морально підтримати лікарів.

У зв’язку з поширенням вірусу фонд залучив волонтерів до роздачі захисних масок на вулицях Черкас — насамперед літнім та малозабезпеченим людям.

Кабінет міністрів визначив вичерпаній перелік ліків і матеріалів, які можливо купити для протидії COVID-19 на державні кошти. Між тим самі лікарі кажуть, що там нема деяких антибіотиків і засобів, які вони не можуть купити за бюджетні гроші, а лише за кошти благодійників. В цьому їм і допомагає фонд.

Завдяки швидким діям черкаських бізнесменів, волонтерів та небайдужих громадян у місті не зафіксовано жодного випадку інфікування лікаря безпосередньо від хворого пацієнта, стверджує голова фонду “Черкаси проти COVID-19”.

“Бізнесмени фонду мають різні політичні погляди, — розповідає пан Пустовар. — Під час виборів вони є конкурентами і підтримують різні політичні сили. Але коли виникла така загроза, то всі відкинули свої політичні амбіції, об’єднавшись навколо цієї проблеми”.

На сайті фонду публікується актуальна інформація щодо коронавірусу, перелік потреб, звіт про донати та витрачені кошти.

Читайте також