Перейти к основному содержанию

BioNorma: Вдосконалена версія "Ризоактиву"

пн, 03/02/2020 - 11:57

Вітчизняний виробник біологічних продуктів для сільського господарства компанія BioNorma вдосконалила версію уже відомого аграріям інокулянта “Ризоактив”.

Як зазначають у компанії, розпочинаючи роботу над його покращенням, вони точно знали, що саме хочуть поліпшити. На цю роботу вчені витратили чотири роки. Для препарату вдалося підібрати особливі композиції штамів бульбочкових бактерій Bradyrhizobium, які значно підсилюють дію один одного. Тому “Ризоактив Концентрат” — це, по суті, останнє покоління інноваційних інокулянтів.

Його призначення — покращувати азотне живлення сої шляхом ефективного здійснення процесу біологічної фіксації азоту. При цьому композиція штамів бактерій є комплементарною до більшості сортів сої вітчизняної та зарубіжної селекції. Механізм дії простий. Бульбочкові бактерії, які є біоагентами препарату, вступають у симбіотичні відносини з кореневою системою сої. Завдяки роботі ферментанітрогенази бактерії фіксують атмосферний азот та сприяють його надходженню в організм рослини у доступній для засвоєння формі. Тобто використання препарату дозволяє значно знизити норми внесення мінеральних добрив.

Зручність застосування інокулянта забезпечують три препаративні форми: Р (рідка), Т (на основі торфу) та В (на основі активованого вугілля). Завдяки цьому препарат може використовуватися для передпосівної обробки насіння в господарствах з різним технічним оснащенням (ручна обробка, безпосередньо в сівалках, обробка за допомогою протруювальних машин). Вдосконалені формули усіх трьох марок забезпечують рівномірний розподіл препарату в масі насіння та гарантоване покриття кожної насінини.

Додатковою перевагою препарату “Ризоактив Концентрат” є те, що в своєму складі він містить комплекс екстендерів — речовин, які дозволяють тривалий час зберігати всі властивості препарату та утримувати його на насінні.

Обробка насіння дозволяється за 30 днів до посіву.

Окрім того, біоагенти препарату стійкі до широкого спектру хімічних засобів захисту та можуть застосовуватися з ними одночасно. Та й в цілому інокулянт виготовляється з дотриманням екобезпечних технологій, тому застосовується в тому числі й в органічному виробництві.

polischuk a1b58Богдан Поліщук, директор ПП “Поліщук”

— Ми не перший рік купуємо інокулянт “Ризоактив Концентрат” і задоволені його роботою — “бульбочки” на корінні завжди є. Перші сходи з’явилися за два тижні після висіву. Врожайність ми отримали на рівні 3,2 т/га, а білок — 38(!). У нашому регіоні це найкращий результат. Дуже задоволені ефективністю флокулянта, і цього року навіть плануємо збільшити посів сої.

Читайте також

Цифровізація проти корупції: Виклики для нового керівника Держгеокадастру

чт, 07/16/2020 - 11:55
Призначення Романа Лещенка головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру — вже друга заміна за часів перемоги “Слуг народу”.

Локальна помилка: висновок КШЕ щодо втрат України від локалізації може бути невірним

вт, 07/14/2020 - 14:25
Дослідження КШЕ щодо можливих втрат економіки через законо про локалізацію у машинобудуванні містить ряд помилок, узагальнень і спрощень.

АнтраЦИД: найбільша галузь ризикує згоріти дотла

чт, 07/09/2020 - 15:00
Вітчизняна вугільна галузь увійшла в черговий штопор. І цей “політ” може стати останнім для українських шахтарів.

Життя та гаманець: Економічні сценарії порятунку країн від COVID-19

вт, 07/07/2020 - 14:41
Ніхто не знає, які методи боротьби з пандемією та її економічним впливом є більш дієвими. Ця невизначеність нагадує військовий термін “туман війни”.

L’Oréal оголосила про нові цілі десятиріччя

чт, 07/02/2020 - 15:27
Компанія працюватиме у напрямку сталого розвитку та інклюзивності.

Синьо-зелені та як з ними боротись. Досвід Укргідроенерго

ср, 06/24/2020 - 11:20
З кожним роком водойми України та навіть Чорне море "зеленіють" все більше через масове використання фосфатних мийних засобів та мінеральних добрив.