Перейти к основному содержанию

Арабський ринок: step by step

пт, 09/28/2018 - 17:05

Українські підприємці об’єднуються навколо проекту “Український Бізнес Хаб в країнах Арабського світу” для виходу на нові ринки

Ринок країн Арабського світу  — для України стратегічно важлива зона. Країни цього регіону динамічно розвиваються, демонструючи значні темпи економічного зростання. Варто зауважити, що протягом останніх 10 років у державах регіону було зроблено послідовні кроки для поліпшення привабливості національних економік. А це — і спрощення процедур, і розширення стимулів, і поліпшення податкової політики тощо. Фактично двері цього ринку відкриваються все ширше, і для українських виробників у тому числі. Та чи готові ми туди йти, чи чекає нас там “східна казка”? Святослав Дубина, керівник проекту “Український Бізнес Хаб в країнах Арабського світу”, переконаний, що саме експорт залишається єдиним драйвером нарощування виробництва для українських компаній, адже у найближчі роки платоспроможний попит у нашій країні буде зростати повільно (якщо взагалі буде рости).

У Мінекономрозвитку запевняють, що останніми роками відбувається зростання експорту українських товарів і послуг. Тож можна сказати, що ми рухаємося у правильному напрямку. “Проте для успішного просування України в світі насамперед необхідно чітко усвідомлювати, де ми знаходимось, які у нас недоліки, які ми маємо переваги та куди нам рухатися”, — зазначає пан Дубина. Дійсно, загальні показники експорту можуть і збільшуватися, але це не покращує просування української продукції та бренда “Made in Ukraine” у світі. “Для себе я визначив два фактори, які стримують успішне промо України на міжнародному ринку: сировинна складова українського експорту та низький рівень довіри”, — пояснює Святослав Дубина. Зараз до 70% експорту складають сировина та продукти первинної переробки аграрного сектора та металургійного комплексу. Звідси і фактор спаду економіки. Вже 13 років поспіль Україна має від’ємне експортно-імпортне сальдо! Тобто країна експортує сировину, а закуповує продукти її переробки у вигляді автомобілів, мобільних телефонів імпортного виробника. “Я переконаний, що саме аграрний ринок може створити потенціал зростання експорту. Для цього необхідно не лише експортувати сировину, а й переробляти її та просувати український продукт з високою доданою вартістю, — вважає Святослав Дубина. — Що нам заважає це робити? На мою думку, це відсутність довіри у суспільстві, а інколи — зневіра у власних силах”.

У контексті експорту ринок країн Арабського світу стратегічно важливий для України. Робота у цьому регіоні — справа не з простих, але і перспектива достатньо приваблива. Поки успішних кейсів виходу українських компаній не так вже і багато. Адже коли компанії виходять на міжнародний ринок з продуктом з високою доданою вартістю, то стикаються з новим викликом — доводиться конкурувати з усім світом.

Для успішного експорту до Арабського світу необхідно не лише створювати конкурентоспроможний, якісний продукт, а й бути гнучкішими та пропонувати нові техніки просування. Наприклад, такі, які пропонує “Український Бізнес Хаб в країнах Арабського світу”, що є b2b-платформою для розширення експортних можливостей, присутності українських виробників та пошуку нових партнерів й інвесторів в Арабському світі, Африці та Південній Азії. Проект заснований та діє за загальними принципами проекту БІЗНЕС 100, у якому лідери бізнесу об’єдналися, щоб створювати позитивну репутацію України, поєднувати зусилля у розвитку експортних та інвестиційних можливостей, гарантувати іноземним інвесторам спільний захист їхніх інвестицій в Україну.

Суть проекту “УБХ в країнах Арабського світу” полягає у створенні постійно діючого представ­ництва-шоуруму українських компаній в Дубаї та інших містах GCC-регіону. Чому саме Дубай? Тому що це — найбільший бізнес-хаб не лише для MENA-регіону, а також для країн Африки, Південної Азії та найбільших корпорацій світу.

Даний проект займатиметься налагодженням ефективного та безпечного експорту українських продуктів та послуг на ринок арабських країн; поширенням в GCC-регіоні інформації про репутабельний український бізнес та конкурентний продукт “Made in Ukraine” задля підвищення довіри до українського ринку та сприяння запровадженню глобального бізнес-партнерства й розвитку спільних інвестиційних проектів; інформуванням українських підприємців про специфіку, особливості та переваги співпраці з країнами GCC регіону, а також пошуком покупців продукції, партнерів, сприянням участі у виставках, переговорах та укладанню контрактів.

Десять українських компаній вже підтвердили свою участь та почали підготовчу роботу щодо запуску проекту. Про результати нашої роботи ви зможете дізнатися згодом на ­сторінках БІЗНЕСа.

Теги

Читайте також

Цифровізація проти корупції: Виклики для нового керівника Держгеокадастру

чт, 07/16/2020 - 11:55
Призначення Романа Лещенка головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру — вже друга заміна за часів перемоги “Слуг народу”.

Локальна помилка: висновок КШЕ щодо втрат України від локалізації може бути невірним

вт, 07/14/2020 - 14:25
Дослідження КШЕ щодо можливих втрат економіки через законо про локалізацію у машинобудуванні містить ряд помилок, узагальнень і спрощень.

АнтраЦИД: найбільша галузь ризикує згоріти дотла

чт, 07/09/2020 - 15:00
Вітчизняна вугільна галузь увійшла в черговий штопор. І цей “політ” може стати останнім для українських шахтарів.

Життя та гаманець: Економічні сценарії порятунку країн від COVID-19

вт, 07/07/2020 - 14:41
Ніхто не знає, які методи боротьби з пандемією та її економічним впливом є більш дієвими. Ця невизначеність нагадує військовий термін “туман війни”.

L’Oréal оголосила про нові цілі десятиріччя

чт, 07/02/2020 - 15:27
Компанія працюватиме у напрямку сталого розвитку та інклюзивності.

Синьо-зелені та як з ними боротись. Досвід Укргідроенерго

ср, 06/24/2020 - 11:20
З кожним роком водойми України та навіть Чорне море "зеленіють" все більше через масове використання фосфатних мийних засобів та мінеральних добрив.