Перейти к основному содержанию

Анастасія Медяновська, старший аналітик в HCM International Ltd, склала всі 3 рівня програми CFA

вс, 03/25/2018 - 09:36

<p>На шляху до&nbsp;CFA чартеру: випробування на винахідливість, тайм-менеджмент і стресостійкість</p>

Кожен, хто хоче стати фінансовим аналітиком, одного разу замислиться про отримання міжнародного чартеру від CFA Institute. На перший погляд це посильне для багатьох завдання. Всього три іспити потрібно скласти і є рік на підготовку. Але якщо придивитися, то підготовка до кожного з трьох іспитів — це справжній марафон, де на фініші тебе чекає 6 годинний виснажливий іспит. Саме складність іспиту та якість отриманих знань роблять цей чартер престижним в 150 країнах світу. Тисячі людей у ​​всьому світі щорічно витрачають сотні годин на навчання, щоб отримати міжнародну кваліфікацію фінансового аналітика.

Однак моє найбільше враження про CFA не в тому, про що я дізналася, а якою я стала. Мені здається іспити CFA зробили мене сильнішою, так само як усіх, хто перетнув фінішну лінію цього тривалого марафону. Я вважаю, що CFA — це не тільки доказ знань, але й свідчення наявності soft skills, необхідних для успішної кар'єри. Ось мої топ-5 якостей, які безумовно я набула наприкінці третього іспиту і які вкрай важливі для всіх, хто складає ці іспити.

  1. Уміння знаходити рішення — ця навичка лежить в основі підготовки до іспиту. Незалежно від того, чи ви є студентом або досвідченим фахівцем, навчальна програма відкриє вам багато нового. Вона дуже широка на першому рівні і поглиблюється на наступних двох. Вам доведеться копатися в деталях, вивчати нові формули і стикатися з незнайомими проблемами весь час. Якщо у вас немає особистого наставника CFA, у вас не буде нікого, хто відповість на ваші питання, і вам потрібно буде все з'ясовувати самостійно. Проте, я ціную цей досвід, адже тепер у мене більше немає стресу, коли мій бос просить мене використовувати в роботі абсолютно нову модель, підхід або теорію на роботі. Після складання CFA іспитів рішення складних завдань стає звичним заняттям.
  2. Ефективність — це musthave для тих, хто складає CFA іспит. Здається, у мене ніколи не було достатньо часу для вирішення кожного завдання з підручника CFA, але я завжди виконувала свій план підготовки. Мені довелося пропустити безліч невеликих тем, що обговорюються в книгах, щоб не відставати у вивченні більш важливих. Проте я ніколи не відставала від графіка. Іспити CFA навчили мене ставити пріоритети, тому сьогодні у мене немає проблем із дотриманням термінів. Планувати робочі завдання виявилося набагато простіше в порівнянні з плануванням підготовки до цих іспитів.
  3. Студенти, які складають CFA іспити, дійсно наполегливі і орієнтовані на результат. Їх складають амбітні люди, які працюють або навчаються, але при цьому все одно їм доводиться знаходити додаткові 250-300 годин для навчання до іспиту CFA. Під час підготовки я намагався використовувати кожну вільну хвилину, щоб прочитати додаткову сторінку або вирішити нове завдання. Я пам'ятаю, як вчилася під час обіду і в транспорті. Я не бачила своїх друзів протягом місяця до іспиту. Але моє щастя від отримання листа зі словами «Вітаємо, ви пройшли» дійсно того варте. Складання іспитів CFA є реальним доказом того, що ви можете пройти зайву милю, коли це необхідно.
  4. Вчитися на помилках має вирішальне значення для успішного складання іспитів. Кількість помилок, які я припускала під час підготовки до іспиту, спочатку шокувало мене. Після вивчення одного і того ж навчального матеріалу, я все одно допускала помилки. Кожен раз, коли я намагалася пройти mock exam, я провалювалася. Мені доводилося знову і знову повертатися до вивчення матеріалу, поки не з'явилася впевненість, що ця тема не збентежить мене під час іспиту. На щастя, я не роблю стільки ж помилок на своїй роботі, але якщо це відбувається, я розумію як знову їх не допустити.
  5. Стійкість до стресів допомагає не втрачати з поля зору фінішну лінію. День іспиту — дуже важкий день, але потрібно якось справлятися зі своїм стресом. Є багато причин, через які відчуваєш напругу: місяці підготовки, екзаменаційний збір (який дійсно високий для українців) і один рік перерви до наступного іспиту. Незважаючи на те, що я не така людина, яка легко панікує, мої коліна тремтіли в день іспиту. Але коли я відкрила перед собою екзаменаційний зошит, мені вдалося опанувати себе. Тепер мені набагато легше залишатися спокійною, коли я роблю презентацію для клієнта або беруся за додаткові обов'язки.

Таким чином, програма CFA — це не тільки можливість перевірити знання і компетенції, але також величезний особистий виклик, прийнявши який ви станете іншою людиною. Іспити CFA допоможуть сформувати вашу особистість і оволодіти якостями, які однаково корисні як для новачків, щоб знайти роботу, так і для досвідчених професіоналів для просування по кар'єрних сходах. Отже, якщо ви вже зареєструвались на іспит, припиніть турбуватися про самий іспит, тому що ваш досвід є безцінним, яким би не був результат. Якщо ви тільки замислюєтеся про те, щоб почати навчання за програмою CFA, вирішуйте швидше. Цей challenge може стати найкращою інвестицією у ваш особистий і професійний розвиток.

 

Читайте також