Перейти к основному содержанию

ACCIONA та UDP Renewables починають будувати ще дві сонячні електростанції в Україні

пн, 06/03/2019 - 13:36

Нові об’єкти, які будуть встановлені до кінця поточного року на Одещині, матимуть загальну пікову потужність майже 44 МВт.

UDP Renewables уклала угоду з ACCIONA про будівництво двох сонячних електростанцій (СЕС) в Одеській області, залучивши інвестиції обсягом 30,6 млн євро. Будівельні роботи розпочнуться цього тижня.

"Це наш черговий проект із ACCIONA, і ми дуже задоволені партнерством, адже можливість розвивати нову для України галузь сонячної енергетики разом з визнаним світовим лідером у цій сфері – це не тільки надійні інвестиції, а й передовий досвід і найвищі стандарти реалізації проекту. Це – найважливіше на етапі становлення ринку, на який чекає тривалий шлях розвитку в Україні", – наголосив засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

"Нам приємно продовжувати робити свій внесок у розвиток відновлюваних джерел енергії та стійкості енергетичної системи України, країни з цікавими можливостями для цього сектора", – зазначив директор із розвитку енергетичного бізнесу ACCIONA Хоакін Кастілльо.

Нові СЕС "Гудзовка–Солар" (Ізмаїл) та "Арциз–Солар" (територія Павлівської сільської ради) матимуть пікові потужності 26 МВт і 17,7 МВт і проектні потужності 19,8 МВт і 13,5 МВт відповідно. Ці об’єкти будуть обладнані полікристалічними кремнієвими панелями, встановленими на стаціонарних конструкціях, та будуть завершені наприкінці цього року.

"Гудзовка–Солар" і "Арциз–Солар" протягом року вироблятимуть близько 55 ГВт-год чистої енергії, що можна порівняти з енергоспоживанням 23 000 українських домогосподарств. Введення в експлуатацію цих об’єктів дозволить запобігти викидам близько 53 000 тонн діоксиду вуглецю на рік.

Нагадаємо, першим проектом іспанського енергетичного гіганта на українському ринку стала розбудова Димерської СЕС у Київській області загальною піковою потужністю 57,6 МВт. Перша черга цієї СЕС була введена в експлуатацію компанією UDP Renewables у 2017 році.

Довідка:

ACCIONA – іспанський конгломерат, що спеціалізується на великих інфраструктурних проектах і проектах у сфері відновлюваної енергетики. Компанія має 30-річний досвід і представництва у більш ніж 40 країнах. У 2018 році дохід ACCIONA становив близько 7,5 млрд євро. Її місія полягає у сприянні переходу до низьковуглецевої економіки через ефективне використання ресурсів і турботу про довкілля. ACCIONA застосовує критерії якості й інновації до всіх своїх проектів. Компанія виробляє понад 9 600 МВт у 16 країнах на п’яти континентах. Їй належать 222 вітроелектростанції, 76 гідростанцій, шість великих сонячних електростанцій, три заводи на біомасі та геліоконцентратор.

UDP Renewables – інвестиційно-девелоперська компанія в галузі відновлюваної енергетики. Диверсифікуючи ресурси та розміщення своїх об’єктів, UDP Renewables планує вже до 2022 року стати одним із найбільших виробників чистої енергії в Україні з загальною потужністю електростанцій понад 300 МВт. UDP Renewables входить до складу інвестиційної групи UFuture, яка об’єднує компанії та соціальні проекти українського підприємця Василя Хмельницького та сформувала портфель активів у багатьох сферах – від нерухомості, інфраструктури та промисловості до інноваційних парків, відновлюваної енергетики та фармацевтики.

Читайте також

Український фонд стартапів приймає заявки на акселераційну програму

чт, 08/13/2020 - 17:57
Український фонд стартапів розпочав роботу грантової акселераційної програми. Зараз триває прийом заявок для акредитації акселераторів.

Білоруські облігації на біржових торгах впали до рекордного рівня за всю історії їх обігу

чт, 08/13/2020 - 17:23
Облігації Республіки Білорусь впали на біржових торгах на тлі протестів та можливих санкцій з боку Євросоюзу та США.

МЕА знизило прогноз глобального попиту на нафту на 8,1 млн барелів

чт, 08/13/2020 - 17:15
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизило прогноз попиту на нафту на 2020 рік.

З «Укроборонпрому» утворять дві холдингові компанії: оборонну та аерокосмічну

чт, 08/13/2020 - 16:56
Уряд планує трансформувати державний концерн «Укроборонпром» у дві керуючі державні холдингові компанії.

Прокуратура завершила слідство щодо «реєстраторів» і суддів, які заволоділи землею і приміщеннями на 200 млн грн

чт, 08/13/2020 - 16:31
Звершено досудове розслідування стосовно семи осіб, які незаконно присвоювали нерухомість та землю

Перші результати перевірок показали, що селітру в Україні зберігають за стандартами — Шмигаль

чт, 08/13/2020 - 14:13
Перші результати перевірки зберігання селітри в Україні свідчать про відповідність стандартам.