EXPO 2020: створюємо майбутнє

Стратегії
Налаштування
 • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
 • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Маржинальність сучасних технологій не лише відповідає очікуванням, а й значно перевершує їх. Саме наука та техніка завжди були двигуном прогресу

Наймасштабнішим майданчиком для демонстрації технологічних досягнень вже понад 100 років є Всесвітня виставка — EXPO. Історія ії розпочалась ще 1851 р., коли в Лондоні відбулася Велика виставка промислових виробів усіх народів. Перші експозиції були присвячені переважно торгівлі, згодом — окремим культурним темам і створенню “світу завтрашнього дня”. З 1988 р. EXPO стала чудовою можливістю для країн покращити свій національний імідж.

EXPO 2020 пройде в Дубаї. Вперше за півтора століття виставку організовує країна регіону MENA (Ближній Схід та Північна Африка). Місце проведення визначилось шляхом голосування на Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок у Парижі 2013 р. Щоб завоювати право приймати захід, Дубаю довелося конкурувати з більш ніж вісьмома містами, зокрема з Сан-Паулу (Бразилія), Ізміром (Туреччина), Єкатеринбургом (Росія), Аюттхая (Таїланд) та іншими. Такі виставки організовуються раз на п’ять років і тривають шість місяців.

Connecting Minds, Creating the Future

Тема майбутньої виставки — “Об’єднуючи ідеї, створюємо майбутнє”, і спрямована вона на пошук шляхів взаємозв’язку, спів­праці та формування нових партнерських відносин для розвитку інновацій та нових ідей заради втілення кращого майбутнього.

Офіційною територією для розміщення виставкового простору стане цілий район площею 438 га. Це майже у 2,5 раза більше за площу попередньої EXPO 2015 в Мілані. Забудова складатиметься з чотирьох частин, які об’єднує центральна плаза Аль-Васл. До неї вестиме широка відкрита площа.

Три тематичні павільйони — “Можливість” (Opportunity), “Мобільність” (Mobility) і “Сталий розвиток” (Sustainability) — облаштують навколо центральної площі, формуючи ядро EXPO 2020. Менші виставкові простори теж розташують ближче до центру, щоб відвідувачі мали можливість не пропустили жодної локації.

Павільйон “Можливість” будує данська фірма Bjarke Ingels Group. Це ребриста конструкція на трьох опорах із зеленою зоною і рестораном у центрі. Південну частину будівлі обладнають сонячними батареями, які забезпечать частину внутрішнього освітлення. Тим часом розширений дах створить широку тінь для відвідувачів у центральному лобі.

Право на будівництво павільйону “Мобільність” отримала архітектурна фірма Foster+Partners. Багаторівнева будова у формі листка конюшини буде оточена неоновою площадкою.

“Сталий розвиток” у виконанні британської команди Grimshaw Architects збудують у формі еліпса в оточенні дерев. Головний меседж форми такий: архітектура дбає про природні процеси і фокусується на відновлюваних ресурсах (сонячній енергії та чистій воді з вологого повітря).

Звичайно, найцікавішими є національні павільйони. Кожна країна довіряє проектування своїх локацій найкращим архітекторам, художникам і дизайнерам. Імідж країн тут формується завдяки цікавим архітектурним рішенням, технологічним досягненням і винаходам.

Загалом на EXPO 2020 буде представлено 136 павільйонів. Найбільший, площею близько 15 тис.кв.м, представлятиме ОАЕ. Влада Дубая будує справжній архітектурний шедевр: павільйон, виконаний у вигляді сокола в польоті. Цей птах — один з символів Еміратів. На EXPO 2020 ОАЕ хочуть розповісти всьому світові якомога більше про свою культуру, історію та досягнення. При проектуванні архітектори прагнули втілити основні цінності, які держава вважає найважливішими, а саме відкритість, толерантність та співробітництво.

До відкриття виставки в Дубаї планують добудувати найвищий хмарочос світу за проектом Сантьяго Калатрави, який, до речі, спроектував і павільйон ОАЕ. Висота будівлі перевершить 828-­метровий Burj Khalifa.

Місто майбутнього

Отримання права на проведення EXPO 2020 повністю вплинуло на стратегію розвитку Дубая в період 2013-2031 рр. Розпочалося масштабне оновлення інфраструктури: будівництво метро, доріг, мостів. Виставка залучила в країну $40 млрд інвестицій. Значна увага приділяється створенню будівель, що ілюструватимуть майбутнє ринку нерухомості.

Влада Дубая тривалий час намагалася скласти уяву про місто після проведення EXPO. За словами Ахмеда Аль Хатіба, старшого віце-президента з питань нерухомості EXPO 2020, 80% з усього, що будується для експозиції, згодом, десь за півроку, перетвориться на District 2020.

Територія включатиме 65 тис.кв.м житлової площі, 135 тис.кв.м бізнес-центрів, лабораторій, медіамайданчиків та офісів світового рівня. Так, павільйон “Сталий розвиток” стане науковим музеєм, конференц- і виставковий кампуси — головним виставковим простором та приміщенням для проведення заходів. Павільйон “Мобільність” перетвориться на офісні приміщення високого класу. У бесідах з журналістами організатори наголошують: “Ми хочемо, щоб люди пам’ятали свій досвід тут як один з найкращих у своєму житті. EXPO має стати святкуванням творчості, інновацій, людства та світових культур”.

expo2020 pavilion uaeФакти про EXPO 2020

EXPO 2020 — одна з глобальних світових подій, яку не можна пропустити. Навряд чи можуть виникнути сумніви, що Дубай зможе організувати грандіозне свято науки і технологій. Ось деякі факти, що дозволяють оцінити масштабність події.

 • Майже 200 країн-учасниць.
  В EXPO 2020 візьмуть участь понад 190 країни. До загального огляду вперше приєднається Таджикистан.
 • 5 млн відвідувачів.
  Впродовж проведення EXPO 2020 — з 20 жовтня 2020 р. по 10 квітня 2021 р. — на виставці очікується близько 25 млн відвідувачів — це кількість населення Греції та Бельгії разом.
 • Найбільша кількість іноземних відвідувачів за всю історію EXPO.
  Очікується, що з прогнозованих 25 млн гостей 70% приїдуть з інших країн.
  EXPO 2020 стане третьою за масштабами подією після Олімпійських ігор і Кубку світу з футболу.
 • Понад 200 тис. робочих місць.
  Для підготовки та проведення виставки залучено понад 277 тис. людей. 40% з них зайняті в секторі подорожей і туризму.
 • В основі — стабільність.
  Половина загального обсягу електроенергії, що планується використати під час заходу, буде вироблена з відновлюваних джерел.
 • Відповідальне використання будівельних матеріалів.
  90% використаних на будівництві матеріалів мають намір повторно застосувати або переробити для потреб інфраструктури.
 • Логотип.
  Для розробки логотипа EXPO 2020 було організовано міжнародний конкурс. Переможцем обрали ескіз Його Високості шейха Мухаммеда бін Рашида Аль Мактума. Логотип має вигляд давнього золотого кільця, яке було виявлено під час розкопок в місці під назвою Саруг аль-Хадід.
 • 100 тис. готельних номерів.
  До 2020 р. місто буде готове одночасно прийняти гостей у 100 тис. номерів.
 • Подвійне свято.
  Початок виставки припадає на свято: Національний день ОАЕ — 50-річчя об’єднання та незалежності.
  До 2020 р. Дубай прагне зробити місто найщасливішим у світі.
  А чи вдасться йому це, перевірити можна буде, лише приїхавши на EXPO 2020!

 

Світлана Бовшовська