Цiлий свiт для освiти

Стратегії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

БIЗНЕС з’ясував, чим вiдрiзняється бiзнес-навчання у рiзних куточках планети та визначив п’ятiрку свiтових лiдерiв в областi МBА та бiзнес-освiти

Підприємцям та керівникам, які хочуть отримати ступінь МBА задля того, щоб розвивати свій бізнес за межами України та налагоджувати міжнародні контакти, варто подумати про проходження навчального курсу за кордоном. Одразу ж постає питання, куди відправитись: в Америку, Європу чи Азію.

Американська МBА (магістр бізнес-адміністру­вання) — це класична програма full-time, розрахована на два роки. В американських “вишах” збалансовані загальноосвітній компонент, фахові предмети та предмети за вибором, що дозволяє отримати саме ту підготовку, що потрібна студенту. Наприклад, окрім обов’язкових курсів з маркетингу, менеджменту та фінансів за бажанням можна взяти курси з інжинірингу, біології, музики, дизайну, інформаційних технологій тощо.

Європейські бізнес-школи пропонують інтер­націо­нальні програми. Тим, хто планує кар’єру в мультинаціональних корпораціях, варто задуматися саме про європейську програму MBA, оскільки такий багатий міжнародний досвід навряд чи можна отримати в американських школах, які більше “заточені” на підготовку кадрів для свого ринку.

Програми MBA в Європі, як правило, коротші (один рік, на відміну від американських двох), а отже, дешевші. Тон в європейській бізнес-освіті задає Великобританія. В останньому рейтингу “The Financial Times” британські школи згадуються 14 разів зі ста, а London Business School протягом вже багатьох років входить до п’ятірки кращих шкіл світу.

Азійський регіон, який ще донедавна мало хто сприймав як потенційний майданчик для навчання, наразі може сміливо скласти конкуренцію класичним старим бізнес-школам. Основною перешкодою для іноземних студентів традиційно був мовний бар’єр, але зараз у більшості закладів практикується навчання англійською мовою. Зміст програм МВА в Азії багато в чому ідентичний змісту традиційних американських програм, але акцент робиться на обчислювальному аналізі, статистиці, фінансах, бухгалтерському обліку, а також стратегічному управлінні.

Зростання популярності бізнес-навчання в Азії пояснюється тим, що у сучасному світі географічні межі бізнес-освіти стають все менш очевидними, а зміст навчання глобалізується так само, як і світова економіка. Окрім того, місцеві та іноземні роботодавці вимагають від топ-менеджерів більшого професіоналізму і направляють їх на програми MBA. Причому якщо раніше вибір робився між американськими і європейськими школами, то тепер затребуваними виявилися й азійські навчальні заклади. Вважається, що їхня незаперечна перевага — здатність дати слухачам знання з економіки ринків, що розвиваються.

Ще однією перевагою азіатських навчальних програм є відчутно нижча вартість порівняно з американськими та європейськими конкурентами відповідного рівня.

Проте абсолютним лідером за концентрацією “топових” бізнес-шкіл лишається Америка. Нав­чальні заклади США займають половину позицій (50 зі 100) найавторитетнішого рейтингу програм МВА від “The Financial Times”. Ми визначили для вас п’ятірку “вишів”, які вважаються лідерами у своїй галузі.

 

П’ять провідних бізнес-шкіл Америки, Європи та Азії 

 

Стенфордська вища школа бізнесу

Розташування: м. Стенфорд, США.
Вартість навчання: від $100 тис.

Школа заснована 1925 р., зараз пропонує нав­чання за класичною дворічною програмою MBA, а також річну магістерську програму з менеджменту. Крім того, існує аспірантура, де бізнес вивчають з наукової точки зору; успішне завершення такої програми і захист дисертації дозволяють отримати ступінь PhD. У бізнес-школі є також програма з інновацій і підприємництва Stanford Ignite. На додаток до магістерських програм в Стенфорді можна пройти близько 50 короткострокових курсів. 2018 р. навчальний заклад зайняв перше місце у світовому рейтингу бізнес-шкіл за версією “The Financial Times”.

Усі студенти бізнес-школи, незалежно від громадянства, мають право подати заявку на отримання стипендії. Стипендії можуть виділятися самим нав­чальним закладом, а також зовнішніми організаціями. Існує можливість взяти освітній кредит.

 

 

Гарвардська школа бізнесу

Розташування: м. Бостон, США.
Вартість навчання: від $100 тис.

Школа заснована 1908 р. при факультеті гуманітарних наук Гарвардського університету, 1913 р. стала окремим навчальним закладом. Зараз це одна з найвідоміших і найпрестижніших бізнес-шкіл світу. Близько 20% керівних позицій у компаніях зі списку “Fortune 500” обіймають випускники Гарвардської бізнес-школи.

Навчання орієнтоване на практику, міжнародний бізнес, підприємництво та інновації. Школа пропонує класичні програми MBA та PhD (доктор філософії) за напрямком бізнесу, а також подвійні програми, які проводяться за співпраці з іншими закладами або школами Гарвардського університету. Крім того, у бізнес-школі можна пройти короткострокові курси з різних аспектів бізнесу (підприємництво, лідерство, фінанси, маркетинг тощо) без отримання ступеня.

 

 

INSEAD

Розташування: Франція, Сінгапур, ОАЕ.
Вартість навчання: від $80 тис.

Європейська бізнес-школа з кампусами в Європі (м.Фонтенбло, Франція), Азії (Сінгапур) і на Близькому Сході (м. Абу-Дабі, ОАЕ). Пропонує студентам стаціонарну MBA-програму, Executive MBA — програму для професіоналів з досвідом, магістерську програму з фінансів, PhD-програму з менеджменту та ще низку вузькопрофільних курсів.

MBA-програма INSEAD займала перше місце в глобальному рейтингу бізнес-шкіл за версією “The Financial Times” у 2016 р. та 2017 р., але цьогоріч школа поступилась першістю Стенфордській вищій школі бізнесу.

 

Лондонська школа бізнесу (LBS)

Розташування: м. Лондон, Великобританія.
Вартість навчання: близько £78 тис.

Школа була заснована 1964 р. Вона пропонує навчання за програмою MBA, а також докторські та багато інших профільних програм підвищення й отримання кваліфікаційного рівня.

LBS має славу навчального закладу, куди дуже складно вступити. На відміну від багатьох інших бізнес-шкіл, які не мають обов’язкового мінімуму за результатами тестів, необхідних для вступу, в Лондонській школі бізнесу мінімум встановлений. Крім того, дуже велике значення має професійний досвід. Бізнес-школа орієнтована на глобальний бізнес, тому вітає серед своїх студентів представників різних країн і культур.

Школа розташована в одному з ділових центрів світу, де зосереджені банки, консалтингові компанії та міжнародні організації, представники яких часто шукають співробітників серед випускників школи. Різноманітний досвід студентів також дуже вітається. Тут можна зустріти тих, хто будував кар’єру в бізнесі, спорті, некомерційних організаціях, великих міжнародних корпораціях або невеликих сімейних підприємствах.

Ще одна особливість цієї бізнес-школи — експериментальне навчання. Окрім того що студенти вивчають теорію, головним завданням викладачів є допомога у пошуку практичних інструментів вирішення реальних бізнес-завдань, причому як в аудиторії, так і в житті.

 

CEIBS

Розташування: м. Шанхай, Китай.
Вартість навчання: від $64 тис.

Провідна бізнес-школа Китаю роз­ташована в Шанхаї і визнана на світовому рівні. На момент заснування (23 роки тому) навчальний заклад став першою школою бізнесу в Китаї. Зараз тут пропонуються передові програми MBA, MBA зі спеціалізацією у фінансах, виконавчі програми Global EMBA, PhD і низка інших бізнес-курсів.

Унікальність та інноваційність програм CEIBS полягає у поєднанні китайської та західної систем бізнес-освіти. Ця ключова перевага дозволяє випуск­никам вести успішний бізнес як в Європі, так і в Азії.

Багато навчальних програм розробляються у співпраці з відомими світовими ВНЗ-партнерами, включаючи Університет Тафтса і Корнельський університет. Значний відсоток студентів CEIBS складають іноземці. Часто після проходження навчання вони залишаються жити і працювати в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. 

 

Обов’язковими вимогами для вступу до всіх перерахованих вище навчальних закладів є диплом бакалавра, свідоцтво про проходження тестів GMAT або GRE та тестів з англійської мови (TOEFL, IELTS або iBT). Ще однією вимогою є досвід роботи на тій чи іншій посаді, але термін та інші деталі встановлюються індивідуально кожною школою.