Пункт призначення – Дубай

Стратегії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Час 2018 та 2020
В рамках Кивського мiжнародного економiчного форуму вiдбувся «круглий стiл» «Укранcько-Арабське бiзнес-партнерство. Дорожня карта спiльного iнвестування». БIЗНЕС дiзнався, про що домовились представники укранського та арабського бiзнесу.

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ; Kyiv International Economic Forum) — не лише платформа для обміну думками щодо стратегії економічного розвитку України. 

Низка заходів фокусувалась на прямому діалозі представників бізнесу задля практичної співпраці. «Круглий стіл» «Українcько-Арабське бізнес-партнерство. Дорожня карта спільного інвестування» став головним з таких заходів і наступним кроком після Щорічного інвестиційного форуму (AIM) в Дубаї в квітні цього року. Тоді Українська Бізнес Асоціація гідно представила 50 провідних бізнесменів України під єдиним брендом Made in Ukraine.

Найголовніше з того, що відбувалось на «круглому столі», — це презентація ідеї Ukraine Business Hub («Український Бізнес Хаб»), обговорення можливостей участі українського бізнесу в AIM 2018 та всесвітній виставці EXPO 2020 в Дубаї, а також безпосереднє знайомство бізнесменів з країн Перської затоки з українськими компаніями, зацікавленими у розширенні співпраці з регіоном.

На «круглому столі» були присутні керівник відділу політики, економіки та ЗМІ Посольства Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні Наджла Альраіс, президент Щорічного інвестиційного форуму Давуд аль Шезаві, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — Торговий представник України Наталія Микольська, співiнвестор Бiзнес 100 Олексій Чуєв, керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк, перший віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців, засновник K.Fund Василь Хмельницький, а також співробітники дипломатичних представництв країн регіону, урядовці та бізнесмени.

p 40 1Президент Української Бізнес Асоціації Володимир Чеповий у вступному слові зазначив: «Всі проблеми в світі може вирішити бізнес. Зокрема, для країн Перської затоки гостро стоїть питання продовольчої безпеки, оскільки вони серйозно залежать від імпорту продуктів харчування.

Також ці країни зацікавлені у збереженні своїх темпів розвитку в світовій економіці нового типу. Адже їх торгівля значною мірою стосується природних ресурсів та сировини, що є також “торговою маркою” України. Всі розуміють, що в майбутньому це не може бути конкурентною перевагою».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи КМЕФ, зауважив, що «Україна має перестати бути лісопилкою, країною сировинного типу економіки». Провідні економіки експортують перш за все продукцію з високою доданою вартістю, а світові IT-корпорації вже перевищують за своїми показниками цілі держави.

Тому в першу чергу бізнесменів з Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Оману та інших країн Перської затоки цікавить співпраця в аграрному секторі та IT, хоча спектр можливих проектів ними не обмежується.

Наприклад, на «круг­лому столі» були присутні представники девелоперських компаній, які із задоволенням реалізують спільні проекти з українцями.

p 41Головне — щоб були гідні ідеї, бажання інвестувати разом та вести справу прозоро і відкрито. Керівник проекту Ukraine Business Hub в країнах Перської затоки Святослав Дубина зазначив: «Ми не конкуруємо з країнами регіону, а взаємодоповнюємо один одного. Це створює сприятливі умови для співпраці».

На думку Давуда аль Шезаві, в Європі конкуренція жорстка, тому Україні потрібно багато часу та зусиль, щоб пробитись на ринки розвинених країн самотужки. Водночас, працюючи разом із розвиненими країнами Перської затоки, український бізнес може швидше отримувати доступ до міжнародних ринків.

Річ у тому, що ці країни вже давно та міцно інтегровані до світової економічної системи, зокрема вони мають угоди про зони вільної торгівлі з іншими країнами, а також займають високі щаблі в економічних рейтингах.

Наприклад, ОАЕ в рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку знаходиться на 26-му місці, Оман — на 66-му, а Україна — на 80-му. Тому, створивши та реалізувавши спільний проект, наприклад, в Об’єднаних Арабських Еміратах, українські парт­нери отримають своєрідні «знак якості» та «зелену картку» для розширення співпраці з цілим світом.

p 41 1«Круглий стіл» фокусувався перш за все на створенні партнерства, а не на класичній моделі «український бізнесмен шукає інвестора». Найперспективнішим форматом співпраці бізнесмени країн Перської затоки вважають спільне інвестування.

Це означає, що стабільні бізнеси реалізують проекти разом. Саме тому на зустрічі були присутні представники таких відомих українських компаній, як «Нібулон» та «ОККО Агротрейд». Проте, як неодноразово зазначав Давуд аль Шезаві, він зацікавлений в залученні до співпраці також представників малого та середнього бізнесу і стартапів.

До речі, під час зустрічей також відбулась презентація одного з великих українських IT-проектів. Дипломати країн Перської затоки також підтвердили рішучість своїх урядів сприяти реалізації спільних проектів українського та арабського бізнесу.

Наскільки результативними стануть особисті контакти у Києві — покаже час. Але «круглий стіл» вкотре довів, що найкращою стратегією є не пошук партнерів в інтернеті, а особисті зустрічі на спеціалізованих майданчиках, коли можна подивитись співрозмовнику в очі та миттєво отримати відповіді на свої запитання.

А оскільки не кожен контакт з потенційним партнером за кордоном призводить до укладання угоди, слід максимально збільшити кількість таких контактів. Головне — не зупинятись, а продовжувати рух уперед.

Саме в цьому нашим бізнесменам допоможуть Українська Бізнес Асоціація, «Український Бізнес Хаб» та AIM. Адже вони надають можливість долучитись до заходу, в якому беруть участь 19 тис. представників бізнесу зі 145 країн.

Тому наступним кроком після «круглого столу» «Українcько-Арабське бізнес-партнерство. Дорожня карта спільного інвестування» стане участь делегації від України в наступному Щорічному інвестиційному форумі, який відбудеться в квітні 2018 р. в Дубаї.

Українська Бізнес Асоціація та «Український Бізнес Хаб» готові вже зараз сприяти нашим компаніям у просуванні їхніх ділових інтересів в регіоні та допомагати у пошуку партнерів для зустрічей в рамках AIM 2018.

Олексій Коваленко