Середа, 27 лютого 2019 12:11

БІЗНЕС Леді: Номінація "Відкриття року"

Олена Кошарна, засновник та CEO Horizon Capital, голова ради директорів Американської торговельної палати в Україні

Пані Кошарна народилася в Канаді, але вже більше 25 років живе і працює в Україні. Компанія Horizon Capital, яку вона очолює, має під управлінням понад $850 млн. Фонди компанії Horizon Capital загалом інвестували понад $650 млн у 140 компаній, в яких працюють 46 тис. осіб в Україні та регіоні. Олена Кошарна була однією з перших, хто приєднався до проекту БІЗНЕС 100. За її словами, “коли представники вітчизняного бізнесу стають частиною громадського проекту на рівних умовах і вкладають однакову кількість грошей, разом у них є шанс створити прозору відкриту платформу”.

У грудні 2018 р. її було обрано головою ради директорів Американської торговельної палати (АТП) в Україні. Слід зазначити, що це перший випадок у 26-річній історії Палати, коли раду директорів очолює жінка.

АТП є однією з найвпливовіших бізнес-асоціацій в Україні, яка представляє інтереси інвесторів, транснаціональних корпорацій та компаній, що працюють у нашій країні. АТП нараховує понад 600 компаній-членів й афілійованих сторін. З 1992 р. вона сприяє ефективному діалогу між бізнесом та урядом, створюючи можливості для ефективного партнерства, а також просування України в світі як привабливого місця для інвестицій. За словами Енді Гундера, президента АТП в Україні, 74% компаній — членів Палати планують розширити свій бізнес в Україні поточного року. Horizon Capital, у свою чергу, має намір інвестувати в Україну $200 млн до 2021 р. Спочатку планувалось зібрати фонд у $150 млн, але ця сума була перевищена і склала $200 млн. І це важливо, адже це колосальний сигнал для інвесторів, що Україна — приваблива інвестиційна країна. Серед сфер, які пані Кошарна вважає цікавими для інвестицій, можна виділити ІТ, легку промисловість та харчову промисловість.

Прочитано 86 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.