Середа, 17 жовтня 2018 22:10

Код успішного майбутнього

Сучасний світ вже не можна уявити без цифрових технологій. І в умовах нової цифрової культури надзвичайно важливо надати дітям можливість отримати знання й навички, які дозволять знайти себе у новому світі

Проект Code Club було створено веб-дизай­нером Клер Саткліф та програмістом Ліндой Сандійк у Великобританії у 2012 р. для навчання дітей програмуванню та кодуванню. Наразі він успішно працює у 32 країнах світу. Україна також долучилася до ініціативи. Загальноукраїнська мережа безкоштовних волонтерських факультативних клубів кодування для дітей 8-13 років — Code Club UA — забезпечує дітям можливість у вільний від навчання час отримувати комп’ютерні знання. Україна займає 4-те місце за кількістю відкритих клубів серед усіх країн, що приєдналися до проекту, і поступається лише Великобританії, Австралії та США.

Розвиток подібних освітніх програм можливий лише за умови фінансової підтримки бізнесу. Code Club UA знайшов надійного партнера в особі ­ТАСКОМБАНКу. Понад рік банк інвестує у розвиток мережі клубів програмування, і це дає результати. За підсумками 2017/18 навчального року кількість міст, в яких присутній проект Code Club, збільшилася з 34 до 51, кількість клубів — з 257 до 520, а кількість дітей, які в них навчаються, — з 3,7 тис. до 6,9 тис. осіб. До речі, програмування зацікавило не лише хлопців, а й дівчат: торік у проекті навчалися понад 2 тис. дівчаток. Важливо, що навчання тут абсолютно безкоштовне, діти можуть отримати знання незалежно від рівня доходів їхніх батьків. У цьому головна відмінність проекту від багатьох інших освітніх програм.

“Колись Стів Джобс назвав комп’ютер “велосипедом для нашої свідомості”. Саме такий “велосипед” для розвитку інтелектуального потенціалу ми і хочемо дати українським школярам, — зазначив Денис Раковський, директор з продажів роздрібного бізнесу АТ “ТАСКОМБАНК”. — Завдяки партнерству ­ТАСКОМБАНКу й Code Club UА тисячі школярів з різних міст України отримують можливість в ігровій формі безкоштовно навчатися комп’ютерній грамотності, відкривати для себе секрети програмування та втілити свою мрію в майбутньому”. Ставши генеральним партнером міжнародного волонтерського проекту Code Club, банк не лише активно підтримує проект, а й залучає до співпраці нових партнерів: ІТ-компанії, школи, гуртки з програмування. Соціальне партнерство ТАСКОМБАНКу та Code Club UA — це дійсно позитивний приклад об’єднання зусиль бізнесу й освітян заради майбутнього українських дітей.

 

Завдяки партнерству ТАСКОМБАНКу й Code Club UА тисячі школярів з різних міст України отримують можливість в ігровій формі безкоштовно навчатися комп’ютерній грамотності

 

Проект не стоїть на місці. Цього року відкрито нові групи за напрямками JavaScript, DragonBones, 2D Animation, Robototechnics, Business English. У 2017/18 навчальному році Code Club UA організував великий тур по 10 українським містам, а також літні школи в Одесі та Івано-Франківську. Понад 100 учнів Code Club UA взяли участь у дитячому конкурсі iTalent.

Зараз програма Code Club UA має п’ять рівнів складності. Проте навчання побудоване так, щоб учні поступово й легко відкривали для себе нові можливості, переходячи з рівня на рівень. Важливо, що заняття в клубах — це не черговий шкільний урок, а креативно-розважальний захід. “Мої Codici прибігають на заняття щоп’ятниці з такими іскорками в очах! — ділиться враженнями Лариса Добровольська, волонтер Code Club UA. — А ще вони за рік стали класною командою, в якій кожен думає і переживає за своїх друзів. І це, напевно, важливіше навіть, ніж знання, що вони отримали”.

Варто підкреслити, що програми за напрямками Scratch та HTML\CSS були подані на сертифікацію комісією “Позакласної освіти МОН України” для подальшого використання у навчальних закладах по всій країні. Щоб нові знання могли отримати якнайбільше дітей, проект Code Club UA має зрости до рівня національної програми позакласної освіти.

Прочитано 363 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.