Понеділок, 26 березня 2018 14:25

Віктор Пінчук

Засновник та власник групи EastOne, центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre, співзасновник YES

Головним активом відомого українського бізнесмена й мецената Віктора Пінчука є компанія “Інтерпайп”, яка поставляє продукцію (безшовні труби і залізничні колеса) до ЄС, країн СНД й Азії. Пан Пінчук підкреслює: “Інтерпайп-Сталь” — перше за останні 40 років металургійне підприємство в Україні, що побудовано “з нуля”. “Це те, чим я пишаюся”, — зазначає бізнесмен. Сумарно за п’ять років у нове виробництво було вкладено близько $1 млрд. Серед досягнень компанії можна, наприклад, згадати великий контракт з ОАЕ: в Дубаї кожен третій будинок зводиться з використанням продукції підприємства. Усього ж на експорт відвантажується до 75% виробів компанії.
На міжнародній арені Віктор Пінчук насамперед відомий як людина, яка першою на системному рівні почала просувати в світі бренд “Україна”. Фонд Віктора Пінчука запровадив понад 20 проектів у різних сферах суспільного життя, включаючи охорону здоров’я, освіту, мистецтво, розвиток громадянського суспільства, глобальну інтеграцію.
Найвідомішими широкому загалу стали Ялтинська Європейська Стратегія (YES) — захід, що збирає політиків, громадських діячів й бізнесменів з усього світу, і запровад­ження 2005 р. “Українського ланчу в Давосі”, метою якого було “зламати лід” у відносинах між Україною і Заходом та запровадити практику прямих контактів українського бізнесу з міжнародними інвесторами. В Україні Фонд 2006 р. заснував Pinchuk­ArtCentre — міжнародний центр сучасного мистецтва XXI ст. 2012 р. олігарх і меценат став лауреатом Європейської премії “Треббія” (Trebbia European Awards) в номінації “Підтримка культури і мистецтва”, а в середині 2015 р. правління Фонду Палаццо Строцці США (Palazzo Strozzi Foundation USA) нагородило Віктора Пінчука премією “Людина епохи Відродження 2014”, що присуджується “За діалог і культурний плюралізм”.
До речі, він поки єдиний із заможних українців, хто приєднався до знаменитої ініціативи “Клятва дарування” (The Giving Pledge) Білла Гейтса, висловивши таким чином згоду передати не менше половини свого статку на добродійність.

Прочитано 545 раз
Другие материалы в этой категории: « Петро Пилипюк Віктор Пономарчук »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.