Номінація “Цільове кредитування та міжнародні програми”

Depositphotos.com

Підтримка МСБ — 2018
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Банки — лідери у галузі кредитування МСБ є лідерами тому, що окрім власного кредитування вони пропонують бізнесу позики по програмах міжнародних фінансових інституцій, які інвестують кошти у розвиток українського підприємництва.

До того ж деякі фінустанови активно беруть участь у партнерських програмах з постачальниками сировини чи обладнання, якими найчастіше користуються підприємці. В результаті виходить подвійна вигода: позичальники і партнери банку розвивають власну справу, а фінустанова не втрачає прибуток і розширює клієнтську базу.

Топ-5 банків

Переможцем у номінації “Цільове кредитування та міжнародні програми” став Украгазбанк. Він повністю оновив кредитну продуктову лінійку для клієнтів МСБ з урахуванням їхніх потреб, видів діяльності та кон’юнктури ринку. Також треба згадати активну співпрацю банку з Німецько-Українським фондом. До того ж Укргазбанк активно пропагує спеціальні програми екокредитів, що дозволяють залучати кошти на реалізацію проектів, направлених на енергозбереження, захист довкілля, зменшення викидів шкідливих речовин, використання відновлюваних джерел енергії тощо. Банк активно співпрацює з виробниками обладнання для сонячних електростанцій, теплових насосів та сонячних колекторів. Причому програми НУФ та екокредити передбачають дійсно лояльні умови для бізнесу.

Друге місце посів Ощадбанк, який пропонує своїм позичальникам низку продуктів, розроб­лених у співпраці з Європейським інвестиційним банком та Європейським інвестиційним фондом, з вигідною відсотковою ставкою від 17% річних. За підтримки Ощадбанку також реалізується Державна програма підтримки агропромисловості, у рамках якої агровиробникам компенсується 80% вартості насіння сільгоспрослин вітчизняної селекції, до 40% вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного вироб­ництва. Окрім того, Ощадбанк у рамках розвитку українського підприємництва запустив програму “Будуй своє”. Серед іншого програма передбачає навчання та консалтинг для підприємців і старт­аперів, доступ до інструментів ведення бізнесу від партнерів програми, а також фінансування власної справи на вигідних умовах.

ОТП Банк, який займає третю позицію, з метою розширення доступу українських аграріїв до фінансування розробив партнерську програму з компанією “Украгроком”, що передбачає пільгові умови придбання продукції національного виробника і дистриб’ютора із залученням кредитних коштів від ОТП Банку.

За умовами даної партнерської програми, українські фермери мають можливість придбати широку лінійку засобів захисту рослин, мікродоб­рив та мінеральних добрив за пільговою ставкою від 11% річних у гривнях. Наразі партнерами ОТП Банку виступають міжнародні компанії Syngenta та BASF. Серед національних компаній партнерами банку є: ALFA SmartAgro, UKRAVIT, “Агрісол”, “Агросем”, “Техноторг”, Завод Кобзаренка і компанія — постачальник наф­топродуктів “Надія”.

До речі, активно партнерські програми, що дозволяють знижувати витрати клієнтів, впровад­жує і Креді Агріколь Банк.

Кредити та програми для МСБ мають бути простими, зрозумілими та вигідними. Українські банки, на щастя, самі розуміють, що просто так клієнти не з’являються. Фінустанови все активніше працюють над запусками спеціальних кредитів, що підійдуть клієнтам сегмента МСБ. Сподіваємось, з часом ця тенденція лише набиратиме обертів.