“Прочитавши книжку і зрозумівши її логіку, я одразу ж написав повідомлення менеджеру про нові реформи”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Кирило Куницький, засновник міжнародної компанії “Бізнес-Конструктор”, бізнес-блогер, експерт з систематизації компаній та побудови сильних команд. Перший бізнес, компанію у сфері IT, відкрив 2003 р.

 Перший бізнес — компанію з розробки сайтів — я відкрив ще 2003  р. І відтоді постійно відточував переговорні навички. Було навіть таке: сиджу я в кафе, а поруч зі мною — засновник Sportlife. І для мене не становило труднощів підійти та почати розпитувати, як він побудував бізнес. Таких знайомств було безліч у моєму житті. Але я по-справжньому усвідомив їхню силу, коли разом з партнером зайнявся постачанням будівельних матеріалів і промислового устаткування. Компанія тільки-но відкрилась, а ми з партнером вже домовилися про першу операцію на суму понад 250 тис.грн.

“Для своєї команди з книжок Стівена Кові я застосовую модель “лідера, що слугує”

Зараз, маючи великий досвід ведення бізнесу та розбудови компаній, раджу літературу Іцхака Адізеса, зокрема “Ідеальний керівник” та “Управління життєвим циклом корпорацій” як ядро розуміння бізнесу. Тут добре розписані етапи розвитку компаній, проблеми, з якими вони стикаються, і як компанії гинуть. Тим, хто лише починає свій шлях, раджу читати “Малий бізнес: від ілюзій до успіху” Майкла Гербера, яка вчить системності бізнесу.

Але не забувайте, що просто прочитана книжка дозволяє засвоїти лише 20% інформації, інше швидко забувається. Тому я одразу ж пишу “to do list”, який маю виконати й одразу впровадити. Так, наприклад, було з книжкою Роберта Каплана та Дейвіда Нортона “Збалансована система показників. Від стратегії до дії”. Попри академічність, вона чітко показала взаємозв’язок фінансових і маркетингових цілей, які, у свою чергу, залежать від операційних цілей та HR. Прочитавши цю книжку і зрозумівши цю логіку, я одразу ж написав повідомлення менеджеру про нові реформи.

“Потрібно займатися тим, що любиш, добре вмієш й у чому є економічна модель. І на стику цих трьох елементів знаходиться твоя концепція бізнесу”

Мені подобається підхід Стівена Р. Кові. Для своєї команди з його книжок я застосовую модель “лідера, що слугує”, коли я ставлюся до людини не як до підлеглого, а як до рівного. Коли я для нього є ресурсом, а не він для мене.

s3

 

Розмову про книги вела Ольга Пташка