“Щоб зрозуміти світ, прочитайте “Чому нації занепадають”, а щоб зрозуміти місце в ньому України — “Браму Європи” Сергія Плохія”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Сергій Вовченко, співзасновник та голова наглядової ради Групи компаній “Молочний Альянс”

У 2005 р. продав свою частку в групі Raiffeisen International та вклав гроші у молочний бізнес. Оборот компанії у 2018 р. склав 5,7 млрд грн.Капітальні інвестиції Групи з 2012 р. складають 690,7 млн грн.

Моїм улюбленим підручником був і залишається “Основи менеджменту” Майкла Мексона, Майкла Альберта і Франкліна Хедоурі. У ньому я вперше познайомився із 14 принципами управління Анрі Файоля. Також про 14 принципів пише Едвардс Демінг у книзі “Вихід із кризи”. Вони допомагають мені управляти людьми та процесами задля досягнення успіху. Зокрема, я використовую ідею Едвардса Демінга про ланцюгову реакцію: якість — продуктивність — зниження витрат — закріплення на ринку. Фактично, це шаблон програми постійного підвищення якості нашої продукції.

Едвардс Демінг рекомендує ламати бар’єри між структурними підрозділами і запроваджувати лідерство, щоб уся система працювала як єдина команда. Успіх створюють люди. Я багато сил і часу приділяю роботі з керівними кадрами як у центральному офісі, так і на підприємствах — це, власне, моя головна відповідальність. Зберігши кістяк керівників на тих заводах, які ми придбали, ми поповнили ряди молодими спеціалістами, які зможуть у перспективі очолити великі колективи.

“Новітнє обладнання не є гарантією успіху. Успіх роблять люди”

Щоб краще розуміти суть не лише бізнесових, а й суспільно-політичних процесів, їхній вплив на компанію й на кожного з нас, я рекомендую “Чому нації занепадають” Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона. Книга допомагає нам передбачити потенційні проблеми для бізнесу.

“Кожен має право на помилку: краще діяти і помилятися, ніж боятися допустити помилку і не розвиватися”

А щоб усвідомити місце України у глобальному світі, хто ми як нація, які ми і чому ми саме такі, — прочитайте роботу Сергія Плохія “Брама Європи”. Це короткий курс історії України від скіфських часів до Революції гідності.

s013

Сергій Вовченко