“Я переконаний, що людина, яку не цікавить людська природа, не може стати успішною”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Валентин Шеветовський, голова наглядової ради ПАТ “Харківський плитковий завод” ТОВ “Керамічна група “Голден Тайл”

€100 млн інвестицій у Харківський плитковий завод.24 млн кв.м плитки на рік. Експорт плитки Golden Tile у 30 країн. Основний ринок — ЄС.

Мій книжковий перелік — це радше світоглядні ідеї та принципи, аніж готові рецепти. Готових рецептів просто не буває. Важливо шукати глибокі змісти й цінності, і вони стануть тією твердинею, на якій ви створите власні унікальні рецепти та рішення.

Таким ціннісним твором є “Атлант розправив плечі” Айн Ренд про найважливіші виклики сучасного глобального світу: конфлікт між штучним регулюванням і вільним ринком, між ризиком, духом підприємництва та необхідністю соціального розвитку.

Я переконаний, що людина, яку не цікавить людська природа, не може стати успішною. Тому друга книжка — “Vremena Goda” Анни Борисової (Бориса Акуніна). Майстерний сюжет, переплетення епох і героїв. Філософія, історія та драма, “загорнуті” в легку й захоплюючу форму, — чудове джерело для роздумів і рефлексій.

“Відповіді про людську природу шукаю не у бізнес-літературі”

І третя — “Ніколи не здавайтесь. Найкращі промови Вінстона Черчилля”. Збірка промов велетня XX сторіччя є невичерпним джерелом натхнення. Черчилль міг добрати слова таким чином, щоб завоювати серця. “Ніколи не здавайтеся! Ніколи не поступайтеся! Ніколи-ніколи-ніколи — ні в чому: ані в значному, ані в незначному, ані у великому, ані в малому, — якщо тільки честь і здоровий глузд не велять вам вчинити інакше”. Одна лишень ця цитата варта сотень сучасних бізнес-книжок.

Обов’язковою до прочитання бізнесменами вважаю “Філософія Toyota. 14 принципів роботи злагодженої команди” Джефрі К. Лайкера. Принципи Toyota виходять за межі автомобільного бізнесу і можуть застосовуватись усіма підприємцями, які хочуть побудувати велику успішну компанію.

“Обов’язковими до прочитання бізнесменами вважаю книгу “Філософія Toyota. 14 принципів роботи злагодженої команди” Джефрі К. Лайкера”

Зараз я читаю “Чорний лебідь” Насіма Талеба. Це — про реальність невизначеності по всьому світові. Й уміння будувати стратегії у цих умовах є найважливішою навичкою нашого часу.

q3

Валентин Шеветовський