“В АТО декілька книжок допомогли мені утримати та систематизувати бізнес, поки мене не було в офісі”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Сергій Позняк, засновник групи компаній FGK

Починав свій бізнес 18 років тому з капіталом усього в $400. 2003 р. його компанія “Каштан 2000” спільно з “Правекс-Банком” запустили першу в Україні програму пільгового кредитування клієнтів. За весь час існування бізнесу укладено понад 3053 успішних інвестиційних угод. Зараз оборот компанії становить близько $5 млн на рік.

Першою перевіркою на міцність у житті компанії стала криза 2008 р. З 2000 р. ми розробляли фінансові продукти та програми. Як зараз пам’ятаю 13 жовтня 2008 р. — усе впало в один день. Наступні п’ять днів я приходив до офісу, дивився в стелю і не знав, що далі робити. Як кажуть спортсмени: не важливо скільки разів ти впав, головне — піднятися на один раз більше. Ми зібралися й зрозуміли, що наша сила в консолідації та взаємодопомозі. Саме у такі часи я читав і слухав книжку  Володимира Довганя “Шлях переможця”. Коли стандартні методи вже не працювали, вона допомагала тримати удар і вставати та досягати задуманого після падіння.

“Бойовий статут сухопутних військ дуже чітко лягає на бізнес”

Другою перевіркою на міцність була мобілізація в АТО. Потрібно було довіритися команді. У казармі телефон розривався: команда продовжувала радитися. Тоді я зрозумів, що в бізнесі, як і на війні, “так” має бути “так”, твоє слово повинно мати вагу, ти зобов’язаний бути чесним перед країною, своїми партнерами та клієнтами. Все починається з цінностей. А в Новому Завіті відображені фундаментальні цінності. Навіть невіруючим людям буде корисно знати основоположні пріоритети, це дасть компетенції правильно розставляти акценти та формувати основи своєї справи — цінності, місію та візію. Тоді, в АТО, декілька книжок допомогли мені утримати та систематизувати бізнес, поки мене не було в офісі. Якщо до служби я думав, що лідер — це той, хто тримає всі важелі керування в своїх руках, контролює всі процеси в компанії і приймає рішення, то, знаходячись у зоні АТО, я фізично не міг це робити. В той момент систематизувати бізнес мені допомогли книжки Іцхака Адізеса. У працях “Ідеальний керівник. Чому ним неможливо стати” та “Управління життєвим циклом корпорацій” мова йде про те, що треба вирощувати лідерів у своїх компаніях і створювати для здібних людей можливості для зростання.

“Якщо ви бажаєте вести війну для захоплення нових бізнес-висот, вам слід прочитати “33 стратегії війни” Роберта Гріна”

А самому, як лідеру, нести відповідальність і допомагати іншим.

q12

Сергій Позняк

 

 

Розмову про книги вела Ольга Пташка