“Будувати бізнес, не спираючись на тренди та майбутнє, неможливо”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Анатолій Амелін, співзасновник та директор економічних програм аналітичного центру “Український інститут майбутнього”

У 2003-2010 рр. очолював Групу компаній “Альтана Капітал”. Також працював у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, є одним з авторів економічної “Стратегії 2030” для України.

Читати книжки я почав рано і до 6-го класу перечитав усю домашню бібліотеку, що включала в себе пригодницькі романи Фенімора Купера та Жюля Верна, а також актуальні й зараз фантастику й антиутопію — Рея Бредбері, Джорджа Орвелла. Щоправда, сутність описаних там соціальних моделей я зрозумів уже в дорослому віці.

Гадаю, як бізнесмена мене сформували не так книжки, як кейси та ситуації, що вимагали нестандартних рішень. Вже у 25 років я очолив інвестиційну компанію з мільярдними обігами. Таке важко уявити в західних країнах, з яких походять автори книжок, які я читав. Книжки формували насамперед мою особистість та світогляд.

Якщо повернутися до студентства, то було кілька книг, які допомогли збудувати мої майбутні моделі поведінки в бізнесі. Це “Кар’єра менеджера” Лі Якокки, чудова праця, заснована на практичних кейсах, багато з яких стали мені в нагоді саме в період розвитку моєї компанії та виведення клієнтських компаній з криз.

“Будь-якому бізнесмену, та й просто суспільно активній людині, я запропонував би прочитати “Книгу притч царя Соломона”, наповнену мудрістю”

Корисною, як не дивно, була “Мова жестів” Аллана Піза. Я не мав досвіду тренінгів з успішних переговорів, тож цей практичний підручник допоміг краще розуміти настрій і наміри опонентів. Ще, звичайно, сильно вплинули есе Ворена Бафіта, одного з найавторитетніших для мене людей та інвесторів. Також було прочитано багато книжок про Кремнієву долину, що наповнили мене ідеями. Одна з них — це “Стартап” Гая Кавасакі. Думки, що народилися тоді в мене, втілились у венчурних бізнес-проектах. Ми створили їх на базі винаходів Донецького фізико-технічного інституту ім.О.Галкіна, де до початку бойових дій в Донбасі виробляли високотехнологічне обладнання, що постачалось до Великобританії, Японії, Росії, Німеччини та Австралії. Це було медичне обладнання, кріомагнітні сепаратори, кріостати і ціла лінійка нанометалів.

s7

Анатолій Амелін