“Зовсім не обов’язково витрачати сотнітисяч доларів на проходження курсів МВА. Достатньо всього лише стабільно приділяти час літературі”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В’ячеслав Лисенко, засновник компанії “Укр-Китай Коммунікейшін”

Надає послуги з комплексного обслуговування клієнтів, які ведуть або бажають почати бізнес з Китаєм.

15 років досвіду взаємодії з адміністративним ресурсом КНР, дипломатичними відомствами та державними установами Китаю. Меценат у сфері спорту, спонсорує федерації з бойових мистецтв.

 “Для мене книжки — це найбюджетніша та найшвидша інвестиція в саморозвиток”

В один з найскладніших періодів у моєму житті мені потрапила на очі книжка “Принципи. Життя і робота” Рея Даліо. У ній мене зачепила фраза, що кожен мільйонер у середньому 3,8 раза був банкрутом. За моїми нескромними підрахунками, в мене тоді був якраз четвертий раз, що мене дуже потішило. Але потім прийшло усвідомлення, що це елементарне математичне обчислення: хтось, може, 9 разів збанкрутував, а хтось жодного разу. Це, звичайно, жарт. Однак істини, прописані в книжці, змушують задуматися й однозначно мотивують. Саме ця робота в якийсь момент перевернула моє життя з ніг на голову та допомогла відштовхнутися від дна й полинути вгору. Автор говорить, до речі, одну дуже корисну істину: гроші — не мета, вони інструмент розподілу можливостей. Ви отримаєте рівно стільки, скільки вам потрібно. Тому ви маєте чітко знати, скільки потрібно конкретно вам і що ви будете з ними робити. Якщо у вас немає цього знання — нічого не спрацює на вашому шляху.

Для мене книжки — це найбюджетніша та найшвидша інвестиція в саморозвиток. Зовсім не обов’язково витрачати сотні тисяч доларів на проходження курсів МВА. Достатньо всього лише стабільно приділяти час літературі. Насамперед раджу читати не лише бізнес-літературу, а й класику художньої літератури. В ній цінних порад не менше, а іноді навіть більше. Наприклад, своєрідною Біблією підприємництва вважаю трилогію “Атлант розправив плечі” Айн Ренд. У ній наочно показано, яким згубним для бізнесу, економіки та майбутнього розвитку країни в цілому можуть бути некомпетентні й дурні уряд і чиновники, які хочуть здатися дуже хорошими і правильними для людей. Ще можу порадити “Есе про інвестиції, корпоративні фінанси та управління компаніями” Ворена Бафіта — одного з кращих фінансистів світу. По суті, це конспект його життя та думок.

“В один з найскладніших періодів у моєму житті книжка перевернула моє життя та допомогла відштовхнутися від дна й полинути вгору”

q1

В’ячеслав Лисенко