“Марка Річа 20 років шукали спецслужби світу, а він у них під носом створив бізнес з оборотом $30 млрд. Про це варто прочитати”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Сергій Гайдайчук, засновник CEO Club Ukraine

2011 р. заснував бізнес-клуб CEO Club Ukraine.

У 2016 р. став співзасновником Young Business Club, що об’єднує молодих бізнесменів (до 35 років).

Ідеолог глобального ділового клубу Global U-League, що об’єднує успішних українців по всьому світу.

Книга для мене є інструментом особистісного розвитку. Я читаю в середньому 20-25 книжок на рік. Книга завжди фізично зі мною: в автомобілі, в офісі. На які б зустрічі я не йшов, я беру книжку. Хтось затримається на п’ять хвилин, а я у цей час читаю. І так щодня набирається 30-40 хвилин для читання. Читаючи книжку, я підкреслюю цікаві думки, виписую ідеї. На основі прочитаного малюю схеми, щоб перетворити текст на інструмент. Ми цього не помічаємо, але так формується певний світогляд, інтуїтивне відчуття багатьох питань.

Найголовніше — книжка допомагає рефлексувати. Наприклад, “Есенціалізм. Шлях до простоти” Грега МакКеона. Ця книга про те, що вельми складно стати “номером один” у певній справі, якщо ти відволікаєшся на безліч одночасних проектів. Свого часу в мене одночасно було 12-13 проектів: соціальних, благодійних, бізнесових. Зараз я сфокусувався на тому, що у мене виходить найкраще, — на розвитку ділових ціннісних співтовариств, клубів. Відтак, щоб дійсно досягти глибин у своїй справі — треба відмовитись від усього іншого.

“Есенціалізм: частіше говоріть людям, справам і ситуаціям — НІ!! Зробіть це звичкою. Це складно!”

Інша книжка — “Нафтовий король. Таємне життя Марка Річа” Даніеля Амманна. Вона про “альфа-особистість”, людину, яка створила глобальний бізнес, декілька разів руйнувала глобальні монополії та створювала ринки заново. Марк Річ торгував з урядами різних країн, його 20 років шукали спецслужби всього світу й уже поставили на ньому хрест, а він у цей час створив бізнес на $30 млрд. Це дуже крута книга з точки зору стратегії, підходів та історії бізнесу.

q7

Сергій Гайдайчук