“Під впливом Харукі Муракамі я навіть відкрив перший у місті справжній азійський заклад — “Oxota na Ovets”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Дмитро Борисов, ресторатор. Засновник Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова, компанії, що має понад 30 закладів в Україні та за кордоном.

Один з найамбітніших проектів — ресторан нової української кухні “Канапа”. Нині подібні заклади успішно працюють у Києві, Львові та Варшаві.

З 2018 р. активно розвиває smart casual-напрямок.

Три книги, що сформували мене як бізнесмена та надихнули, — це “Бізнес в стилі фанк назавжди” К’єлла А. Нордстрема і Йонаса Ріддерстрале, “The Road Ahead” Білла Гейтса та “Стів Джобс” Волтера Айзексона.

Проте, насправді, не можна просто взяти та скопіювати якесь правило або принцип. Це так не працює. Натомість все прочитане за життя складається у певну систему цінностей, власний стиль ведення бізнесу. Наприклад, історія Стіва Джобса — це така своєрідна “біблія маркетингу”. Або “Бізнес в стилі фанк назавжди”. Для мене ключовою була ідея про швидкість прийняття рішень. Це справді в нашому стилі. Поки хтось витрачає тижні на узгодження деталей, ми можемо опівночі придумати одеські бранчі, а на ранок наступного дня вже бачити 500 щасливих гостей у закладі.

Крім того, ця книжка про те, що ціль сучасного бізнесу — не проіснувати 200 років, а підірвати реальність тут і зараз. Саме цим я керувався, коли запускав міські пікніки, на яких десятки тисяч людей вперше спробували лобстерів та устриць. З такою ж ідеєю я створював “GastroRock” тощо. Ця думка вчить відпускати проекти, що виконали свою місію, та рухатися далі.

 “Бізнес в стилі фанк назавжди” має бути настільною книгою”

До речі, художня література не менш варта уваги, ніж професійна. Наприклад, колись я під впливом Харукі Муракамі навіть відкрив перший у місті справжній азійський заклад — “Oxota na Ovets”.

“Все прочитане за життя складається у певну систему цінностей, власний стиль ведення бізнесу”

Також раджу почитати “#madeinukraine Купуй. Смакуй. Мандруй” — чудовий проект Юлії Савостіної та цілої компанії ентузіастів. Необхідно прочитати всім, аби ще раз подумати про те, який фантастичний потенціал має Україна. Крім того, дуже раджу “Від хорошого до величного” Джима Коллінза. Це одна із тих книг, яка надихає піднімати планку, вимагати більшого. І знову ж таки — “Бізнес в стилі фанк назавжди”, що має бути чи не настільною книгою молодих підприємців.

q10

Дмитро Борисов