“Я вважаю, що бізнес-спільноті час припинити читати бізнес-літературу і повернутися туди, звідки ці книжки черпають свої ідеї”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олександр Савилов, СEO і співвласник міжнародної мережі fast healthy ресторанів Salateira

 За словами мого вітчима, Віктора Іванчика, дати прочитати книжку, яку сам не читав, — це “пускати слова на вітер”. Вітчим звільнив мене, і це було кінцем життя.

Я заробляв грубі гроші, до пуття нічого не вміючи. Так тривало роками, і я почав деградувати. Після звільнення я розумів, що не знайду нічого, що так само оплачувалось би. Але для мене мій вітчим — значима фігура у житті. У мої 9 років мій нерідний батько замінив рідного на 100%. Він хотів допомогти мені. Книга відкрила йому очі на те, що час втрутитися. Було боляче, я навіть злився, але точно не пов’язував це з рекомендованою мною книжкою.

“Грецькі міфи — пошук рішення, як знайти та перемогти в собі хитрий тваринний початок, який сидить у глибинах лабіринту”

У цей кризовий період після звільнення я зустрічався з багатьма людьми, й одна з цих зустрічей стала доленосною. Ми з Євгеном Рубаном сиділи в ресторані й міркували, що в ньому дуже смачно, але дуже дорого. Й уявляли, як круто було б створити здоровий фаст-фуд. Так народилась ідея ресторану Salateira. Це був момент перемоги над собою, щось на кшталт барона Мюнхгаузена, коли він витягнув себе за волосся з болота. Певно, тому я так люблю грецькі міфи, адже вони спрямовані на внутрішню боротьбу.  Міфи треба вміти читати, бо це не просто розповідь, наприклад, про Тесея і Мінотавра. Це пошук рішення — як знайти та перемогти в собі тваринне, що сидить у глибинах лабіринту. Щоб вийти з лабіринту, бізнесменам час припинити читати бізнес-літературу і повернутися туди, звідки ці книжки черпають свої ідеї. А вони черпаються з Біблії, з Бгаґавад-Ґіти, з Вед, в Платона та Арістотеля. Коли ви обираєте автора перед читанням, треба спочатку дізнатися, як він прожив своє життя та чи виконував ту філософію, яку сам “проповідує”.

s4

Олександр Савилов