“Я вважаю, що бізнес-спільноті час припинити читати бізнес-літературу і повернутися туди, звідки ці книжки черпають свої ідеї”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олександр Савилов, СEO і співвласник міжнародної мережі fast healthy ресторанів Salateira

 За словами мого вітчима, Віктора Іванчика, дати прочитати книжку, яку сам не читав, — це “пускати слова на вітер”. Вітчим звільнив мене, і це було кінцем життя.

Я заробляв грубі гроші, до пуття нічого не вміючи. Так тривало роками, і я почав деградувати. Після звільнення я розумів, що не знайду нічого, що так само оплачувалось би. Але для мене мій вітчим — значима фігура у житті. У мої 9 років мій нерідний батько замінив рідного на 100%. Він хотів допомогти мені. Книга відкрила йому очі на те, що час втрутитися. Було боляче, я навіть злився, але точно не пов’язував це з рекомендованою мною книжкою.

“Грецькі міфи — пошук рішення, як знайти та перемогти в собі хитрий тваринний початок, який сидить у глибинах лабіринту”

У цей кризовий період після звільнення я зустрічався з багатьма людьми, й одна з цих зустрічей стала доленосною. Ми з Євгеном Рубаном сиділи в ресторані й міркували, що в ньому дуже смачно, але дуже дорого. Й уявляли, як круто було б створити здоровий фаст-фуд. Так народилась ідея ресторану Salateira. Це був момент перемоги над собою, щось на кшталт барона Мюнхгаузена, коли він витягнув себе за волосся з болота. Певно, тому я так люблю грецькі міфи, адже вони спрямовані на внутрішню боротьбу.  Міфи треба вміти читати, бо це не просто розповідь, наприклад, про Тесея і Мінотавра. Це пошук рішення — як знайти та перемогти в собі тваринне, що сидить у глибинах лабіринту. Щоб вийти з лабіринту, бізнесменам час припинити читати бізнес-літературу і повернутися туди, звідки ці книжки черпають свої ідеї. А вони черпаються з Біблії, з Бгаґавад-Ґіти, з Вед, в Платона та Арістотеля. Коли ви обираєте автора перед читанням, треба спочатку дізнатися, як він прожив своє життя та чи виконував ту філософію, яку сам “проповідує”.

s4

Олександр Савилов

 

 

Розмову про книги вела Ольга Пташка