“Книжка дає людині лише напрям. Важливо спілкуватися з людьми, відвідувати форуми, знайомитися з цікавими форматами”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture

Інвестує в інфраструктуру, фармацевтику, відновлювану енергетику, інновації та високі технології. Входить до Топ-50 найбагатших українців зі статком, що 2017 р. був оцінений у $114 млн. На липень 2018 р. вартість активів інвестиційної групи UFuture оцінювалась у $750 млн.

Книжки посідають важливе місце в моєму житті. Люблю читати й завжди знаходжу на це час. Я багато подорожую та літаю у справах, беру книжку в літак, де в мене буде дві-три вільні години. Читаючи, обов’язково підкреслюю головні думки. А потім усі ці місця виписую. Буває, що за рік чи півтора переглядаю нотатки та відновлюю всю книжку в пам’яті.

П’ять років тому друг подарував мені книжку Маршалла Голдсміта “Стрибни вище голови. 20 звичок, від яких потрібно відмовитися, щоб підкорити вершину успіху”. Цей твір змінив моє ставлення до життя та підхід до багатьох бізнес-процесів. Щодня людина генерує 60-70 тис. думок. З них 95% — це думки, які у нас були вчора. Голдсміт наголошує, що ваш учорашній досвід не приведе вас у майбутнє. Щоб перейти в майбутнє, вам необхідно отримати нові навички, виробити нові підходи, зв’язки, відносини. Якщо ми йдемо вперед, то шукаємо нове і намагаємось впроваджувати це в життя. Я вважаю, що ця книжка надихнула мене не жити минулим. У нас у компанії заборонено жалітися на життя, ми не обговорюємо речі, на які не можемо вплинути. Ми дивимось у майбутнє: які є тренди, що ми можемо застосувати в себе. Ми дивимося на своїх клієнтів і розуміємо, хто з них буде з нами у майбутньому. Це головна цінність, яку я почерпнув з цієї книжки.

“Я люблю читати і завжди знаходжу на це час”

Інша книжка, яку хотілося би відзначити, — це “Що далі?” Джима Аль-Халілі, що була видана українською K.Fund Books. Вона добре зображує, що на нас чекає в майбутньому, куди ми рухаємося, які виклики чи можливості отримаємо. Зокрема, що буде з робочими місцями, як на світ вплине розвиток робототехніки, штучного інтелекту. Хоча про те, що буде за 50 років, не знає вже ніхто))

 “Книжка “Стрибни вище голови” надихнула мене не жити минулим. У нас у компанії заборонено жалітися на життя, ми не обговорюємо речі, на які не можемо вплинути”

Якщо поєднати ідеї з двох згаданих книжок, то завдяки першій — “Стрибни вище голови” — ви будете працездатні й ефективні зараз, а завдяки другій — “Що далі?” — побачите, як не втратити ефективність у майбутньому.

s8

Василь Хмельницький