“Прочитавши книжку, я зустрів сина зі словами: “Ти звільнений”.

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Віктор Іванчик, генеральний директор агропромислового холдингу “Астарта-Київ”

За сім років Віктор Іванчик з партнерами підняли з руїн шість заводів. 2006 р. “Астарта-Київ” стала першою компанією, яка вийшла з IPO на Варшавську фондову біржу. 2017 р. до складу акціонерів компанії увійшов канадський інвестор — Fairfax Financial Holdings Limited.

У житті стаються історії, тісно пов’язані з книжками. Справа була сім-вісім років тому. Я збирався на відпочинок. До мене підійшов мій прийомний син, Олександр Савилов, і сказав:

— У мене є крута книжка Річарда Бренсона “Втраючи невинність”.

— А ти сам її прочитав?

— Ні, не прочитав, але мені про неї багато розповідали. Я після тебе прочитаю.

Я поїхав у відпустку, читав книжку і розумів, що я по відношенню до свого сина вчиняю неправильно. Аж занадто його опікаю та оберігаю. І от мій син дає мені книжку, в якій описана зворотня ситуація: Річард Бренсон розказав, як до нього ставилися його батьки. Бренсона виховували у спартанських умовах від самого дитинства, роблячи йому час від часу контрастний душ. Це були армійські умови протягом усього життя.

“Книга — це вчитель, який не приходить випадково”

Прочитавши книжку, я зустрів сина зі словами: “Ти звільнений. Твоя робота у моїй компанії завершена”. Ошелешений цією новиною, він запитав, у чому причина. А я сказав: “А ти прочитай книжку, яку ти сам мені порадив”. Він дійсно звільнився і почав думати, що йому робити, став радитися з друзями. Під час цього пошуку в нього виникла ідея його ресторану Salateira. І до кінця того року вони відкрили перший ресторан. Саме вийшовши із зони комфорту, він створив свій бізнес.

“Я раджу як “Антикрихкість”, так і“Чорний лебідь” Насіма Талеба, але найсильніше враження на мене справила його книжка “Ризикуючи власною шкурою”

Світ відкритий для підказування нам правильних ідей, коли людина готова. Автор, який готує нас до викликів, що можуть постати в будь-який момент, — це Насім Талеб. Я раджу як “Антикрихкість”, так і “Чорний лебідь”, але найсильніше враження на мене справила його книжка “Ризикуючи власною шкурою”, в якій ідеться про те, як надважливо підготувати себе до непередбачуваних ситуацій, не втрачаючи контролю.

s010

Віктор Іванчик

 

Розмову про книги вела Ольга Пташка