“Я можу чесно зізнатись, що я ніколи не починав будь-який бізнес суто заради грошей. Якщо це єдиний мотив, то, я думаю, вам краще не займатись цим”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Річард Бренсон, серійний підприємець, засновник корпорації Virgin Group

Річард Бренсон відомий тим, що не фокусується на одному бізнесі: він починав з видавництва журналу, потім створив компанію звукозапису, потім — авіакомпанію. Зараз його найвідомішим творінням є Virgin Galactic, яка розробила та успішно випробувала суборбітальні апарати для космічного туризму.

Мільярдер, статки якого оцінюються в понад $5 млрд, далеко не найбагатша людина світу. Проте він один з найповажніших та водночас ексцентричних підприємців на планеті. Він не зупинявся на одній галузі й легко створював нові компанії навіть у незнайомих йому сферах, таких як космічний туризм чи залізниця. Він доволі часто зазнавав невдач, але в найкращих британських традиціях ніколи не здавався та не втрачав оптимізму.

“Вдача — це те, що трапляється, коли підготовка та можливість зустрічаються”

Наприклад, невдалою була його спроба створити успішну команду “Формули-1”. Через це він програв парі малайзійському бізнесмену Тоні Фернандесу, який теж володів командою та авіакомпанією. Виконання умови парі — вдягнути форму стюардеси та відпрацювати один рейс в авіакомпанії переможця — Бренсон перетворив на шалено успішну PR-подію.

 “Якщо хтось пропонує вам чудову можливість, а ви не впевнені, що впораєтесь з нею, погоджуйтесь. Потім навчитесь, як це робити!”

Річард Бренсон переконаний, що для успіху в бізнесі потрібно багато читати. Він також має списки рекомендованих книжок, які регулярно оновлює. В повній версії вони містять 65 творів, в тому числі художніх, як-от: “1984” Джорджа Орвелла чи “Подорожі з Чарлі в пошуках Америки” Джона Стейнбека.

Бренсон сам є автором книжок, в яких він описує свій досвід та своє бачення шляху бізнесмена. Його “Втрачаючи невинність” та “Оголений бізнес” стали бестселерами та джерелом натхнення для багатьох підприємців світу.

s012