Коли Ілона Маска запитали, як він навчився будувати ракети, він відповів: “Я читав книжки”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ілон Маск, найвідоміший винахідник нашого часу та серійний підприємець

Заснував інноваційні компанії PayPal, Neuralink, The Boring Company, Tesla та SpaceX. Він переконаний, що майбутнє людства — в опануванні космічного простору, та займається розробкою проекту колонізації Марсу.

Ілон Маск сприймається як геніальний винахідник-одинак, чимось схожий на супергероя. Цілком імовірно, що такий образ сформований книжками, які він любив у дитинстві. Маск зізнається, що читав багато наукової фантастики та фентезі. В одному з інтерв’ю він назвав “Володаря перснів” Джона Толкіна твором, який сформував його уявлення про майбутнього себе.

В лютому 2018 р. Маск запустив у космос свій власний Tesla Roadster на ракеті Falcon Heavy, що розроблена його компанією SpaceX. На панелі приборів автомобіля світилось гасло “Don’t panic!”. Не всі зрозуміли, що це натяк на один з його улюблених творів — “Путівник по Галактиці для космотуристів” Дугласа Адамса. Ілон Маск вважає, що ця позитивна книжка була важливою для його розвитку під час пошуків сенсу життя в дитинстві. “Часто запитання є складнішим за відповідь. Якщо правильно сформулювати запитання, то відповісти буде просто”, — таким був висновок Маска.

“Герої книжок, які я читав, завжди відчували обов’язок врятувати світ”

Неабияке враження на винахідника справила праця “Суперрозум: шлях, загрози, стратегії” Ніка Бострома, що застерігає від надмірного покладання на штучний інтелект. Маск написав такий твіт після ознайомлення: “Варто прочитати “Суперрозум” Бострома. Нам потрібно бути надзвичайно обережними зі штучним інтелектом. Потенційно він несе більше загрози, ніж ядерна зброя”.

“Має бути добра причина отримувати добру оцінку. Я краще буду грати у відеогру, програмувати та читати книжки, ніж боротись за високу оцінку, в якій немає сенсу”

Готуючись до запуску компанії SpaceX, Маск прагнув дізнатись більше про наукові підходи до конструкторських розробок. Він читав “Структури, або Чому речі не ламаються” Джеймса Гордона. В одному з інтерв’ю Маск сказав: “Це дійсно дуже добра книжка, якщо вам потрібні базові знання із структурного дизайну”.

q2