“Я читаю і думаю. Тобто я читаю та думаю більше, ніж багато інших людей у бізнесі, а також приймаю менше імпульсивних рішень. Я роблю так, тому що мені подобається такий стиль життя”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ворен Бафіт, засновник холдингової компанії Berkshire Hathaway, один з найуспішніших інвесторів світу

Статки Ворена Бафіта сягають $89 млрд — він є третьою найбагатшою людиною світу. Завдяки обережному підходу до інвестування, скромному способу життя та розсудливості його кличуть “Мудрецем з Омахи”.

Книжки займають важливе місце в житті людини, яку багато хто вважає найуспішнішим інвестором світу. Коли Ворену Бафіту було 10 років, він уже прочитав усі книги про інвестування, що були в бібліотеці міста Омаха. Тепер у щорічних звітах акціонерам компанії він згадує декілька книжок, які його найбільше вразили, та рекомендує з ними ознайомитись.

Одного разу Бафіта спитали про секрет його успіху. Він указав на стос паперу та книжок і сказав: “Читайте 500 сторінок на день. Так працює знання. Воно накопичується, як складні відсотки. Всі ви можете це зробити, але я гарантую, що мало хто з вас це зробить насправді”.

“Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і 5 хвилин, щоб її зруйнувати. Ви будете ставитися до справ по-іншому, якщо подумаєте про це”

У своїх власних книжках та під час інтерв’ю Ворен Бафіт часто згадує двох авторів — Бенджаміна Грема та Філіпа Фішера. На думку Бафіта, для успішних інвестицій не потрібні гігантський IQ, надзвичайні інсайти чи інсайдерська інформація. “Потрібна потужна інтелектуальна основа для прийняття рішень та здатність втримати власні емоції, які можуть її зруйнувати”, — каже він. Таку основу він вбачає в книжках. Бафіт зізнається, що стиль його поведінки як інвестора на 85% сформували роботи Грема та на 15% — Фішера. Саме вони сприяли його виваженому та обережному підходу до інвестування.

Ворена Бафіта часто наводять як приклад скромного мільярдера. Він і досі живе у будинку, купленому ще 1958 р. Як CEO Berkshire Hathaway, Бафіт отримує $100 тис. на рік, хоча CEO інших компаній можуть отримувати десятки мільйонів доларів.

q5