“Читання все ще залишається основним способом, в який я одночасно і вивчаю нові речі, і перевіряю свій розум”

Business book
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Білл Гейтс, засновник корпорації Microsoft, інвестор, автор, філантроп і співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтс

Гейтс є другою найбагатшою людиною світу — його статки оцінюються у близько $90 млрд. Білл Гейтс є великим поціновувачем книжок. Зараз на його сайті містяться особисті рецензії на 185 творів.

Мабуть, найціннішою книжкою в своєму житті Білл Гейтс вважає “Бізнес-пригоди” Джона Брукса. 1991 р. він попросив Ворена Бафіта порадити йому найкращу книжку про бізнес. Коли Бафіт назвав автора Джона Брукса, Гейтс був здивований, тому що нічого не знав про нього. Зараз він визнає, що ця збірка, що складається з 12 історій злетів та падінь на Уолл-стріт, є найкращою книжкою з бізнесу, яку він читав.

Білл Гейтс читає, щонайменше, 50 книжок щороку, тобто приблизно одну щотижня. Щоб отримати якомога більше користі від книжки, Гейтс застосовує чотири техніки. По-перше, він записує на полях усі думки, що виникають в нього під час читання. По-друге, він ніколи не починає читати книжку, яку не збирається прочитати повністю. По-третє, віддає перевагу паперовим книжкам, хоча визнає, що, ймовірно, перейде з часом і на електронні. По-четверте, він стабільно виділяє одну годину щодня лише на читання.

“У мене було багато мрій у дитинстві. І я думаю, багато з них походять з того факту, що в мене була можливість багато читати”

У власному блозі www.gatesnotes.com, Гейтс регулярно публікує книжки, які, на його думку, варті прочитання. Серед 10 творів, які він особливо рекомендує, є згадані вище “Бізнес-пригоди”, “На роботу, пританцьовуючи чечітку” Керола Луміса, “Життя є твоїм творінням” Пітера Бафіта, “Радість пробудження” Джеймса Бараса, “Звідки беруться добрі ідеї” Стівена Джонсона, “Ейнштейн гуляє Місяцем” Джошуа Фоера, “Навчальний дрейф: Обмежене навчання в коледжах” Річарда Врума та Джосіпа Рокса, “Раніше це були ми” Томаса Фрідмена та Майкла Мандельбаума, “Ден Сяопін” Езри Фогеля та “Найпотужніша ідея у світі” Вільяма Розена.

Останньою публікацією Білла Гейтса щодо книжок була його рекомендація п’яти найкращих творів 2018 р.

q8