“Я пишаюся нашими жінками, їхньою пристрастю до усього, за що б вони не бралися”

БІЗНЕС ЛЕДІ: 50 НАЙУСПІШНІШИХ ЖІНОК УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Юлія Романенко, директорка з корпоративних комунікацій компанії “L’Oreal Україна”

— Чому компанія L’Oreal реалізує програму “Для жінок у науці”?

— Впродовж останніх 20 років все більше жінок долучалися до науки, бізнесу та політики, що призвело до появи нових можливостей для них. Компанія L’Oreal надає велике значення науковому розумінню й гендерній рівності. 1998 р. компанія започаткувала програму “Для жінок у науці”, щоб надати жінкам-вченим повноважень, відзначити їхній передовий науковий досвід та допомогти талановитим жінкам досягти визнання, на яке вони заслуговують. Для реалізації цих амбіцій нам потрібен був партнер, який поділяв би наші погляди та сприяв їхньому поширенню як у науці, так і суспільстві. Партнерські відносини з ЮНЕСКО стали значним кроком уперед. Ми маємо однакові цінності і прагнемо досягти успіху в своїх новаторських починаннях.

— Торік відбулась перша церемонія нагородження лауреаток премії в Україні. Хто вам допомагав та чи задоволені ви результатом?

— Так, дійсно, минулого року ми запустили першу Премію “Для жінок у науці” в Україні. Це національна Премія, яка вже існує в багатьох країнах, Україна була чи не останньою у регіоні Східної Європи, яка ще не мала такої національної Премії. Отже, ми були дуже щасливі реалізувати її вперше.

В нас є декілька партнерів. Звичайно, це Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, адже ЮНЕСКО є нашим глобальним партнером, це Національна академія наук України та наш організаційний партнер — Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)” на чолі з Мариною Саприкіною, яка нам дуже допомагала з пошуком журі, документообігом та іншими організаційними питаннями.

“За майже три місяці 2018 р. організаційний комітет Премії “Для жінок у науці” в Україні отримав 255 заявок від учасниць відбору та жінок-науковців з 35 міст”

— За якими критеріями компанія обирала переможниць?

— З 24 квітня до 22 червня 2018 р. тривав збір заявок через онлайн-платформу forwomeninscience.in.ua. Основні критерії: громадянка України віком від 18 до 40 років; наявність наукового ступеня та публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та (або) Web of Science; соціальна активність задля популяризації науки.

За майже три місяці було отримано 255 заявок від учасниць відбору та жінок-науковців з 35 міст України. Найактивнішими були претендентки з Києва та області — 93 заявки. До участі у відборі подали заявки 215 кандидаток наук та 35 докторів наук. Основ­ний вік учасниць — 31-35 років.

Серед найпопулярніших сфер наукових знань, які представляли кандидатки, — фізика, хімія, математика, біологія, інформаційні технології, медицина, економіка та інші.

Наступним етапом програми був відбір поважними членами журі 10 учасниць для проведення усних співбесід та визначення трійки кращих з найкращих.

Результати відбору 10 претенденток, які пройшли до другого туру, було оголошено 7 вересня 2018 р. Усіх 10 фіналісток було запрошено для фінальної усної співбесіди.

Трійку лауреаток було оголошено 30 листопада на офіційній церемонії “Л’ОРЕАЛЬ — ЮНЕСКО “Для жінок у науці”.

“До участі у відборі подали заявки 215 кандидаток наук та 35 докторів наук”

— Як ви гадаєте, чи є професія науковця привабливою для української жінки?

— Я вважаю, що кожна людина повинна мати можливість обирати свою майбутню професію та досягати успіхів у тій сфері, в якій вона або він вбачає своє майбутнє, незалежно від статі, віку тощо.

Жінки, так само, як і чоловіки, хочуть досягати успіхів у професії, залишаючись при цьому дружиною, мамою та просто привабливою жінкою. Я пишаюся нашими жінками, їхньою пристрастю до усього, за що б вони не бралися, їхнім добрим серцем та, звичайно, вродою, і дуже щаслива бути причетною до цієї Премії і кожного року вітати нових Переможниць, українських жінок-науковців, бачити їхні щасливі очі, бачити гордість на обличчях їхніх рідних та колег.

— Які подальші плани вашої компанії щодо підтримки жінок-науковців?

— Звичайно, продовжувати. Цього року ми вже розпочали підготовку до старту подання заявок від наступних учасниць. Очікуємо ще більше розголосу, більше заявок, більше інтересу з боку не лише наукових кіл, а й засобів масової інформації. Адже кожного року ми зможемо відзначити ще більше талановитих українських жінок та побачити ще більше щасливих облич.

w181