“Культура робить людей особистостями, що, в свою чергу, робить країну сильною”

БІЗНЕС ЛЕДІ: 50 НАЙУСПІШНІШИХ ЖІНОК УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Інна Костиря, доктор політичних наук, професор, МВА, директор Інституту журналістики та міжнародних відносин, проректор КНУКіМ

 — Чому ділове співтовариство вважає за необхідне інвестувати не лише в фінансову, економічну, юридичну, а й в загальнокультурну освіту? Що таке загальнокультурна освіта у вашому розумінні?

— Це насамперед обізнаність у мистецтві, наявність естетичних норм і цінностей, творчі здібності, розуміння прекрасного, вміння бачити, чути й розвивати, передусім у собі та й в усьому, що тебе оточує, любов і повагу до світової культури в цілому і до національної зокрема.

— Чим, на вашу думку, важлива загальнокультурна освіта для держави?

— Культура відіграє важливу роль у житті людини і суспільства. Вона є інструментом збереження й передачі людського досвіду, засобом його акумуляції. Культура зберігає накопичену століттями спадщину, що залишається незмінним фундаментом творчих пошуків людства. Саме культура робить людей особистостями, що, в свою чергу, робить країну сильною, висококультурною й самобутньою.

— Чому зараз так актуальна тема загальнокультурного розвитку людства? І які, на вашу думку, молодіжні проблеми в цій сфері мають стати пріоритетними?

— Розпливчастість уявлень молоді про внутрішню культуру, відсутність стійкого образу “людини культурної” призводять до масової деградації нації. Щоб бути впевненим у завтрашньому дні, ділове співтовариство має знати: завтра їхніх дітей залежить від їхніх вкладень сьогодні. Адже проблема ефективності поширення моделі розвитку загальнокультурних понять і діяльності в результаті призведе до загальної стагнації. Так само культура єднає людей, забезпечує цілісність спільноти, регулює поведінку людини в сім’ї, школі, на виробництві, в побуті тощо, висуваючи систему приписів і заборон, інакше кажучи, людських норм і цінностей. Якщо в державі достатня кількість творчих людей, які вміють застосовувати свої навички, вона розвиватиметься й міцнітиме в культурній сфері не лише на національному рівні, а й на міжнародному. Що вкрай важливо, позиція такої держави на міжнародному ринку ставатиме все стійкішою, покращуючи рівень життя всіх громадян. Це дозволить людям, які вкладають у загальнокультурну освіту, прогресувати в інших сферах.

— Чи може загальнокультурна освіта бути фактором професійного успіху?

— Якщо в суспільства високий культурний рівень, інвестори матимуть можливість вибору висококласних співробітників. Творчий підхід вкрай важливий для вирішення будь-якої проблеми. Якщо ви недостатньо креативні й більш логічні, ви не зможете оцінити проблему з різних точок зору та знайти просте, але незвичайне рішення. А якщо ви поєднуєте критичне і творче мислення, ваша ефективність і, як наслідок, цінність, підвищуються в рази. Креативні ідеї, новий творчий підхід, вміння швидко й легко створити продукт, що буде запам’ятовуватися, — це запорука успіху. Як підсумок, професійний успіх і подальший розвиток.