БІЗНЕС Леді: Номінація "Берегиня традицій"

БІЗНЕС ЛЕДІ: 50 НАЙУСПІШНІШИХ ЖІНОК УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ярослава З. Джонсон, президент та головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund

Пані Джонсон народилася в Україні й разом з сім’єю емігрувала до США в дитинстві. Вона закінчила коледж Гучера та юридичний факультет Університету Вісконсіну, де була редактором юридичного огляду та захистила докторську дисертацію 1977 р. Практикувала корпоративне право у кількох юридичних фірмах у Чикаго.

Вона є однією із засновників та колишньою головою Американсько-Української ради з питань бізнесу, яка виступила організатором першого візиту Президента України до США 1991 р. 1992 р. вона організувала першу конференцію з питань торгівлі “Україна — США” для американських компаній.

1994 р. колишній президент США Білл Клінтон призначив пані Джонсон до ради директорів Western NIS Enterprise Fund.

У серпні 2016 р. Президент України Петро Порошенко удостоїв Ярославу З. Джонсон пам’ятної медалі з нагоди 25-ї річниці незалежності України на знак визнання її внеску в Україну за останні 23 роки. Пані Джонсон говорить, що Україна дуже змінилася за останні декілька років, ставши інвестиційно привабливою країною. “Україна є в американських медіа щодня. Століттями люди питали: “Where is Ukraine?”. А тепер усі знають, де вона є, і розуміють, які проблеми вона зараз має, — зауважує пані Джонсон. — Перші 20 років Україна наче товклася на місці, але останні чотири, після Революції гідності, цивільний сектор було розбудовано, молоді люди стали більше прив’язані до глобального світу”.