БІЗНЕС Леді: Номінація "Відкриття року"

БІЗНЕС ЛЕДІ: 50 НАЙУСПІШНІШИХ ЖІНОК УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олена Кошарна, засновник та CEO Horizon Capital, голова ради директорів Американської торговельної палати в Україні

Пані Кошарна народилася в Канаді, але вже більше 25 років живе і працює в Україні. Компанія Horizon Capital, яку вона очолює, має під управлінням понад $850 млн. Фонди компанії Horizon Capital загалом інвестували понад $650 млн у 140 компаній, в яких працюють 46 тис. осіб в Україні та регіоні. Олена Кошарна була однією з перших, хто приєднався до проекту БІЗНЕС 100. За її словами, “коли представники вітчизняного бізнесу стають частиною громадського проекту на рівних умовах і вкладають однакову кількість грошей, разом у них є шанс створити прозору відкриту платформу”.

У грудні 2018 р. її було обрано головою ради директорів Американської торговельної палати (АТП) в Україні. Слід зазначити, що це перший випадок у 26-річній історії Палати, коли раду директорів очолює жінка.

АТП є однією з найвпливовіших бізнес-асоціацій в Україні, яка представляє інтереси інвесторів, транснаціональних корпорацій та компаній, що працюють у нашій країні. АТП нараховує понад 600 компаній-членів й афілійованих сторін. З 1992 р. вона сприяє ефективному діалогу між бізнесом та урядом, створюючи можливості для ефективного партнерства, а також просування України в світі як привабливого місця для інвестицій. За словами Енді Гундера, президента АТП в Україні, 74% компаній — членів Палати планують розширити свій бізнес в Україні поточного року. Horizon Capital, у свою чергу, має намір інвестувати в Україну $200 млн до 2021 р. Спочатку планувалось зібрати фонд у $150 млн, але ця сума була перевищена і склала $200 млн. І це важливо, адже це колосальний сигнал для інвесторів, що Україна — приваблива інвестиційна країна. Серед сфер, які пані Кошарна вважає цікавими для інвестицій, можна виділити ІТ, легку промисловість та харчову промисловість.