Томаш Фіала

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співзасновник та генеральний директор української інвестиційної компанії Dragon Capital

Томаш Фіала, чех за походженням, має понад 20 років досвіду на інвестиційних ринках Центральної та Східної Європи. Він почав кар’єру 1994 р. в Bayerische Vereinsbank у Празі, при цьому продовжуючи навчання у Празькому економічному університеті. Вперше пан Фіала приїхав до України у середині 1990-х років як представник Wood & Co., провідного інвестиційного банку у Центральній та Східній Європі. Згодом організував представництво цієї установи в Україні. Після кризи 1998 р. Томаш Фіала поїхав до варшавського офісу Wood & Co. Проте вже 2000 р. він повернувся до України та заснував Dragon Capital, що за кілька років перетворилася на провідну інвестиційну компанію України, а її очільник — на одного з головних комунікаторів між бізнесом та владою.
І ця роль набула найбільшої ваги саме за нинішньої влади. Пан Фіала вже кілька років обіймає посаду президента Європейської Бізнес Асоціації (EBA), що є провідним об’єднанням міжнародного бізнесу в Україні, до складу якого входять майже 1000 компаній. А в жовтні 2016 р. його обрали членом правління Transparency International (Україна), антикорупційної організації, яка присутня у понад 100 країнах.
Інвестиційна компанія Dragon Capital спільно зі спів­інвесторами, серед яких Goldman Sachs, Джордж Сорос, OPIC та інші, планує цього року забезпечити залучення в Україну до $300 млн інвестицій. За словами Томаша Фіали, зараз у роботі 10 угод. Він уточнює, що остаточна сума залежатиме від реалізації однієї-двох великих угод зі співінвесторами на суму до $150 млн. Пан Фіала оцінив обсяг минулорічних інвестицій його компанії в Україні у $100-150 млн. Бізнесмен нагадав, що Dragon Capital брала інвестиційну паузу у 2013-2014 рр., відновивши вкладення в країну з травня 2015 р. Зараз компанія нарощує темпи, оскільки ціни на активи в Україні наразі найдешевші з часів 2000-2004 рр., адже інвестори високо оцінюють ризики країни і не готові платити більше. “На Заході нам довелося б платити (за подібні активи) втричі дорожче”, — підкреслює Томаш Фіала.