Євген Уткін

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент компанії КM Core, голова правління фонду Borsch Ventures

Євген Уткін — один з піонерів і лідерів індустрії високих технологій в країнах СНД, Центральної та Східної Європи. 1990 р. він заснував одну з перших ІТ-компаній на пострадянському просторі — “Квазар-Мікро”, яка під його керів­ництвом пройшла багато етапів росту: від виходу на нові ринки до створення великої міжнародної компанії та IPO.
Зараз пан Уткін є президентом міжнародного hi-tech-холдингу КМ Core, у портфелі якого компанії KM Disti, КМ Ware, De Novo, Polyteda, KM Labs тощо. KM Core орієнтована на три основних бізнес-напрямки: IT, мікроелектроніка та нанотехнології. Інвестиційна діяльність зосереджена в країнах СНД, у США, Німеччині, Ізраїлі та Канаді. 2010 р. до складу акціонерів De Novo крім пана Уткіна увійшли такі інвестори, як IFC і Intel Capital. Загальний обсяг інвестицій до кінця 2011 р. мав перевищити $25 млн.
Крім того, пан Уткін є ініціатором створення венчурного фонду Borsch Ventures, який засновує та підтримує високотехнологічні бізнес-проекти, що провадять свою діяльність на світовому ринку. Зокрема, фонд інвестує в проекти в сферах інформаційних технологій, телекомунікацій, охорони здоров’я, електроніки та мікроелектроніки, нанотехнологій, захисту та безпеки, енерго­ефективності, інтелектуального сільського господарства.
Також Євген Уткін активно підтримує та просуває українську культуру як в Україні, так і за її межами. Він усіляко допомагає зокрема і популяризації Києва. “Я точно знаю, що у цього міста величезний потенціал. Воно завжди буде на карті світу і точно буде однією з головних креативних світових столиць”, — зазначає пан Уткін. Зокрема, він розвиває освітні та культурні проекти: фестиваль сучасного мистецтва “Гоголь fest”, джазовий фестиваль Jazz in Kiev, культурно-освітній центр “Майстер Клас”.