Олександр Слободян

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент корпорації “Оболонь”

Корпорацію “Оболонь” Олександр Слободян очолює ще з часів розпаду СРСР. Саме за його керівництва один з київських пивзаводів було приватизовано, і підприємство отримало Приватизаційне свідоцтво #1 в Україні.
А 1187 співробітників заводу, які працювали на момент приватизації, стали його акціонерами.
Пан Слободян не просто перевів державний активу приватну власність, як в ті часи відбувалось з багатьма українськими активами. З того часу ринкова частка “Оболоні” на українському ринку пива збільшилася з 4% до 20%, відкрилися нові виробничі площадки, завод пере­творився на корпорацію, що стала відомою в усьому світі. Експортна карта підприємства зараз охоплює понад
40 країн Європи, СНД, Азії, Африки, Північної та Латинської Америки. “Оболонь” експортує 65-70% всього українського пива, яке продається за кордоном. Корпорація,
за словами пана Слободяна, дуже важко пережила втрату російського ринку збуту і втрату Україною контролю над частиною території. Але це лише активізувало пошук нових експортних ринків, і пріоритетними стали ринки Африки і Азії. Крім того, корпорація є виробником мінеральної, столової та солодкої води, сидру.
З самого початку реформування позиція Олександра Слободяна полягала в тому, що на базі “Оболоні” має створюватись суто національна корпорація без участі іноземного капіталу. Хоча, за його словами, пропозиції закордонних інвесторів надходили і продовжують надходити постійно. “Усі великі пивоварні компанії, присутні зараз на вітчизняному ринку, вели переговори з “Оболонню” про купівлю підприємства або його частини. Але ми всім говорили, що не хочемо бути частиною міжнародних корпорацій ні за які кошти”, — зауважує пан Слободян.
Зараз “Оболонь” має 10 виробничих площадок, а загальна вартість активів корпорації становить близько 5,3 млрд грн.