Cтаніслав Роніс

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співвласник мережі Comfу

Поряд із мережами супермаркетів “Фокстрот” та “Ельдорадо” Comfу є найбільшим ритейлором у сегменті побутової техніки. За ефективністю (виручкою з 1 кв.м) Comfy знач­но випереджає конкурентів. Компанія зі штаб-квартирою у Дніпрі заснована 2005 р. Згодом відбулося її об’єднання із компанією “Побуттехніка”, іншим великим гравцем у Південно-Східному регіоні. Станом на січень 2018 р. мережа була представлена 90 сучасними магазинами нового формату. Comfy.ua входить в Топ-5 найбільших онлайн-гравців ринку. Пан Роніс позиціонує свій бізнес як чесний та прозорий. 2010 р., замість того, щоб спокійно продавати, як і решта, “сірий” товар, Станіслав Роніс відмовився від контрабандної побутової техніки, завезеної за нелегальними або напівлегальними схемами. “Величезна кількість чиновників залишилася при цьому без хабарів, — згадує бізнесмен, — бо частина ринку стала платити кошти прозоро до бюджету”.
За його словами, був намір підштовхнути до локального перевороту, зокрема, меблярів та інших галузевиків. Але, на жаль, там не знайшлося людей, готових відстоювати свої принципи. Охочих піти слідом достатньо, та їхня позиція поки така: “Я хочу працювати чесно, але мені не дають”.
До речі, 2013 р. компанія Comfy опинилася під тиском податкової та прокуратури через своє прагнення працю­вати прозоро. Від політики нинішньої влади бізнесмен Роніс також не в захваті. Незважаючи на значні втрати — в Донбасі та у Криму було втрачено 20 магазинів, за підсумками 2015 р. виручка Comfy зросла до 6 млрд грн. Поза тим, того року вдалося відкрити 16 нових магазинів. Компанія ви­стояла й після ще одного відчутного удару — втрати 350 млн грн. у збанкрутілому “Дельта Банку”, який активно співпрацював із ритейлором у царині споживчого кредитування. “Для нас ця ситуація з “Дельта Банком” була найбільшим економічним ударом”, — згадує Станіслав Роніс. Останнім часом він активно представляє прозорий український бізнес за кордоном, власне, намагається активно інвестувати у різні проекти.