Андрій Мацола

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Власник та CEO компанії “Перша приватна броварня”

Ще на початку заснування бізнесу в самій його назві “Перша приватна броварня” — для людей як для себе” була закладена ідея відкритості. “Ми одразу відкинули пострадянський закритий стиль ведення бізнесу, життя. Коли все потрібно закрити, нікому нічого не показувати, нікому нічого не розказувати. Ми взяли за приклад європейські офіси. У нас на заводі є приміщення відкритого типу, де люди працюють и спілкуються, разом вирішуючи різні промислові питання. Людям нема чого один від одного приховувати”, — пояснює Андрій Мацола. За 14 років він зміг розвинути невелику родинну пивоварню не лише до рівня лідера українського ринку, а й до компанії, котра на рівних конкурує з глобальними корпораціями. Стандарти та відкритість ведення бізнесу допомогли сім’ї залучити таких інвесторів, як Європейський банк реконструкції і розвитку та всесвітньовідомий концерн Oettinger.
Торік за ініціативи Андрія Мацоли “Перша приватна броварня” підписала на чотири роки угоду з Федерацією футболу України і до 2020 р. стала новим преміум-спонсором національної збірної України з футболу. Сам пан Мацола аргументував цей крок наміром компанії приділити особливу увагу підтримці збірної уболівальниками з трибун, щоб “цей процес став європейським, красивим, вишуканим”.
На питання, що він порекомендував би наразі підприєм­цям, які хочуть розвивати свій бізнес в Україні, але відчувають брак фінансування та інвестицій, Андрй Мацола відповідає: “Перша заповідь бізнесу — будь чесний зі своєю командою та відкритий для інвесторів. І тоді нагородою стануть вчасно реалізовані проекти і задоволеність від роботи”.
Але найважливішим, на думку пана Мацоли, залишається європейська освіта молоді, і бізнес не повинен залишатися осторонь від освітніх процесів в країні. Саме освіта має стати для сучасної України національною ідеєю — не менш важливою, ніж обороноздатність держави. Разом з однодумцями Андрій Мацола сприяв появі відкритого Православного університету Святої Софії на базі Національного заповідника “Софія Київська”, задача якого — стати майданчиком для самоосвіти в різних напрямках для кожного бажаючого в Україні.