Ігор Ліскі

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Голова ради директорів компанії “Ефективні інвестиції”

Історія 38-річного бізнесмена Ігоря Ліскі є унікальною. Компанія “Ефективні інвестиції” після окупації частини Донбасу втратила майже всі активи. Але пан Ліскі знайшов сили розпочати все з нуля — зараз його увагу привернули виробництво меду, відновлювана енергетика й анімація.
За словами бізнесмена, Україна позиціонує себе як експортну державу, що є цілком правильним. Але досі країна не знайшла свого місця в міжнародній економіці, тобто бренд “Україна” світом досі не визнаний.
Ігор Ліскі наводить два простих приклади: вітчизняні сільгоспвиробники займають лідируючі позиції на світовому ринку соняшникової олії і є провідними постачальниками меду до країн ЄС. Але на полицях магазинів відсутні відомі споживачам глобальні українські бренди — покупці української продукції не інформовані про країну походження товару. Тому амбітна мета бізнесмена — перебудувати цілі галузі і домогтися визнання України в світі. Він упевнений, що за умови докладання зусиль за 10 років Україна може стати законодавцем моди у тому ж бджільництві, займатися генетичним виведенням нових видів бджіл, проводити наукові конференції тощо.
Ще один новий напрямок — компанія “Енергія України”, яка вже перетворилася на одне з провідних підприємств в галузі енергоефективності та енергозбереження, яке спроможне виконувати рішення на рівні провідних компаній світу. Одним з останніх проектів, що були реалізовані, є енергоаудит на Маріупольскому металургійному комбінаті компанії “Метінвест”.
“Важливо пам’ятати, що існує величезна необхідність бізнесу прислухатися до експертів світового ринку. Але наша країна повинна нарешті обирати шлях і справді починати ним рухатися. Не можна допустити, щоб наш потен­ціал залишився за межами нинішніх можливостей. Кожен виклик і проблема — це шанс для змін, шанс для успіху. Для мене важливо шукати інтелектуальні рішення, переймати досвід і технології, щоб розвивати бізнес розумно”, — зауважує Ігор Ліскі.