Юрій Косюк

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Голова правління агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”

Історія бізнес-імперії Юрія Косюка почалася 1998 р.
“Миронівський хлібопродукт” швидко зайняв провідні позиції серед зерноторговців України і закріпив за собою лідируючі позиції на м’ясопереробному ринку. 2001 р. з’являється бренд “Наша Ряба”. 2003 р. “МХП” стає першою українською компанією, що отримала кредит від Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Кошти було спрямовано на збільшення та модернізацію виробничих потужностей. З 2008 р. акції “МХП” котируються на Лондонській фондовій біржі. Таким чином, “Миронівський хлібопродукт” став першою українською аграрною компанією, що провела лістинг на основному майданчику Лондонської фондової біржі.
2010 р. розпочалося будівництво Вінницької птахофаб­рики (у м.Ладижині). Планова сумарна потужність підприємства — 440 тис.т курятини на рік. Після введення в експлуатацію всіх виробничих ліній це буде найбільше підприємство такого профілю в Європі та одне з найбільших у світі.
Нині “МХП” — найбільший виробник курятини в Україні й один з найбільших у Європі. Компанія володіє земельним банком в 370 тис.га. Один з найбільших експортерів зерна в Україні. Географія експорту “МХП” охоплює 50 країн СНД, Азії, Африки, Близького Сходу. 2016 р. компанія відкрила новий переробний завод у Нідерландах. Торік агрохолдинг у співпраці з європейським дистриб’ютором заснував м’ясопереробний завод у Словаччині. Крім того, на початку березня стало відомо, що агрохолдинг Юрія Косюка подав у Комітет по реструктуризації промисловості Франції документи на відновлення французької птахофабрики Doux Group, яка знаходиться в складному економічному стані.
Чистий прибуток агрохолдингу за 2017 р. збільшился в 3,3 разу в порівнянні з показником 2016 р. і склав $230 млн. “Цього року я очікую, що “МХП” і далі зміцнюватиме свої позиції в якості провідної міжнародної агропромислової компанії з явним зростанням як в Украї­ні, так і на міжнародному ринку”, — зазначив Юрій Косюк.
Окрім бізнесу пан Косюк цікавиться інноваціями в АПК. Наприкінці минулого року “Миронівський хлібопродукт” і технологічний кластер RadarTech запустили спільний інноваційний акселератор для пошуку та роз­витку стартапів у різних напрямках.