Володимир Кличко

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співвласник “Кличко Менеджмент Груп” (KMG)

Великий боксер, що домінував у найпрестижнішій надважкій ваговій категорії близько 10 років, після двох поразок поспіль у серпні 2017 р. офіційно заявив про завершення боксерської кар’єри. Його брат Віталій Кличко, нинішній мер Києва, остаточно пішов з боксу непередодні Революції гідності. Вони роками представляли Україну на міжнародній арені. Але унікальність історії братів полягає не так у спортивних досягненнях, як у бізнесових — вони працювали на себе і довели, що український бізнес має твердий характер і може бути конкурентоспроможним.
Отримавши 1996 р. професійний досвід роботи із німецькою промоутерською компанією Universum Box Promotion, брати на стику 2004-2005 рр. перейшли на вільні хліби, заснувавши промоутерські компанії Klitschko Managament Group у німецькому Гамбурзі (опікувалася організацією боїв у Європі) та K2 Promotions (для американського ринку). Таким чином Клички монетизували свій бренд самостійно. Організація власних поєдинків, боїв боксерів, що мали контракти з компанією, заробіток на рекламі відомих брендів, продажі трансляцій тощо — усе це бізнес братів Кличків.
Недивно, що статки Володимира Кличка, які він заробив під час боксерської кар’єри, оцінюються у $50-60 млн. Для порівняння: легендарний Майк Тайсон, що демонстрував куди видовищніший бокс, завершив кар’єру ледь не жебраком, адже на ньому заробляв його промоутер Дон Кінг. Зараз KMG допомагає колишнім спортсменам, митцям та публічним особам розвинути персональні бренди, налагодити маркетинг та створити позитивну репутацію.
Після того як брати завершили боксерські кар’єри, їхні компанії не втратили основні боксерські активи. Зараз на контракті перебуває нова “зірка” — Олександр Усик. У своєму “прощальному” зверненні Володимир Кличко анонсував підкорення нових бізнес-вершин. Очевидно, що основним активом компаній, навколо якого будуватиметься бізнес, залишиться бренд “Кличко”.