Віктор Іванчик

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Засновник і генеральний директор компанії “Астарта-Київ”

Цього року одному з найбільших українських вертикально інтегрованих агрохолдингів “Астарта” випов­нилося 25 років. Віктор Іванчик, засновник і керівник компанії, зізнається, що коли 25 років тому він створював свій бізнес, складно було уявити, що компанія виросте в агровиробника міжнародного масштабу. 2006 р. “Астарта” стала першою публічною українською агрокомпанією, яка розмістила 20% акцій на Варшавській фондовій біржі.
Основні напрямки діяльності холдингу — вирощування цукрових буряків, зернових і олійних культур, виробництво цукру, а також молока. Зараз у компанії вісім цукрових заводів, які можуть переробляти більше 39 тис.т цукрових буряків на добу. Також в Полтавській області є завод по переробці сої та виробництву біогазу.
На відміну від конкурентів, які працювали по-старому, не вкладаючи у виробництво, пан Іванчик постійно підвищував ефективність вирощування буряка, модернізував виробництво, знижував енергозатрати. Зокрема, останні п’ять-шість років виробник щороку знижує витрати природного газу на переробку 1 т цукрових буряків в середньому на 5-10%. Завдяки постійному вдосконаленню “Астарта” стала лідером українського цукроваріння. Торік Україна увійшла в Топ-5 світових експортерів білого цукру, при цьому “Астарта” забезпечила близько 30% загального експорту. Крім цукру компанія експортує зернові та технічні культури, соєвий шрот та олію.
Віктор Іванчик завжди дотримувався принципу — прагнути до неможливого, щоб досягти максимального. Тому “Астарта” не просто “твердо стоїть на ногах”, а й активно розвивається. Вона інвестує у виробничі активи, в інформаційні технології для агробізнесу, в будівництво інфраструктури для зберігання продукції. Такий гравець не міг не зацікавити міжнародних партнерів. 2017 р. ­канадський інвестиційний фонд Fairfax придбав 28% акцій “Астар­ти”. Увагу інвестфонду привернули цілісність і прозорість української компанії.