Олександр Громико

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Засновник і президент компанії KTD Group

Свій бізнес Олександр Громико розпочав понад 20 років тому — з імпорту і дистрибуції побутової електротехніки відомих зарубіжних брендів. Поступово імпортер перетворився на виробника, а згодом повністю змінив імідж і почав експортувати продукцію.
Вже 2008 р. розпочалося виробництво в Каневі, а зараз завершується модернізація заводу в Черкасах. Інвестиції у ці проекти склали $23 млн.
За даними інвесткомпанії Dragon Сapital, частка KTD Group на ринку побутової техніки України складає 14%, а загальна номенклатура продукції перевищує 500 позицій в 66 категоріях. Крім того, техніка реалізується в 50 країнах, зовнішні продажі забезпечують 35% загальної виручки.
Як підкреслює Олександр Громико, всі вироби компанії є суто українськими розробками, які виготовляються виключно в Україні. Особливою гордістю є дві останні розробки — тепловентилятори і побутові електропечі з подвійним склом, завдяки чому зовнішній контур печі залишається холодним. Цю продукцію компанія вже почала поставляти в країни ЄС, а останнім “проривом” KTD Group став вихід на ринок Франції.
Влітку цього року на модернізованому заводі в Черкасах розпочнеться виробництво побутових холодильників класів енергозбереження А++ і А+++, також розрахованих на просування на європейському ринку.
На всіх виробах, що експортуються компанією Олександра Громика, є надпис Made in Ukraine. Тобто для багатьох людей в світі побутова техніка буде міцно асоційована з Україною як постачальником складних інноваційних побутових виробів, а не дешевої сировини. Саме те, що наша країна має чудовий інноваційний виробничий потенціал і всі можливості для експорту продукції з високою доданою вартістю, пан Громико і підкреслює на різноманітних міжнародних конференціях.