Андрій Веревський

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Засновник і головний акціонер компанії “Кернел”

Незважаючи на багатий політичний досвід, Андрій Веревський — один з найменш публічних українських бізнесменів. Однак він був серед перших в колі аграрників, хто зробив свою компанію публічною. З листопада 2007 р. акції “Кернел” котируються на Варшавській фондовій біржі (WSE). Акції включені в WIG-30 — індекс найбільших компаній, акції яких котируються на WSE.
Рішучий, амбітний і напористий Андрій Веревський створив агрохолдинг “Кернел”, який став найбільшим виробником соняшникової олії у світі. Зараз частка “Кернел” в загальносвітовому виробництві соняшникової олії складає 7-8% (загальне виробництво олії за сезон оцінюється в 1,2 млн т). 90% виробленої соняшникової олії компанія експортує до Індії, Китаю та інших країн Азії, соняшниковий шрот — здебільшого до країн ЄС. Потужності компанії з переробки соняшнику (вісім заводів) складають близько 3,5 млн т на рік. Близько 10% виробленої соняшникової олії реалізується на внутрішньому ринку.
“Кернел” продовжує нарощувати потужності та будує найбільший в Україні завод з переробки олійних культур (соняшнику, ріпаку, сої) у Хмельницькій області. Планова річна потужність підприємства — 1 млн т соняшнику на рік. Підприємство планується ввести в експлуатацію в середини 2020 р.
Компанія входить до Топ-5 найбільших
за розміром земельного банку агрохолдингів України. Торік “Кернел” істотно збільшив свої площі — з 390 тис.га до понад 600 тис.га. Основні культури, які вирощує агрохолдинг, — кукурудза, соняшник, соя і пшениця. Великий експортер зернових “Кернел” у 2016/17 маркетинговому році збільшив експорт зернових на 15% — до 5,1 млн т. У стратегічних планах компанії — подвоїти експорт зерна до 2021 р. Для цього “Кернел” будує глибоководний зерновий термінал у м.Чорноморську (колишній Іллічівськ). Термінал, який буде відкрито цього року, дозволить вдвічі збільшити
перевалочні потужності компанії.