Олексій Вадатурський

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Генеральний директор компанії “Нібулон”

Таких керівників, як пан Вадатурський, називають міцними господарниками. Для нього не існує невирішуваних задач. Створене ним 1991 р. сільгосппідприємство “Нібулон” за чверть століття розрослося до структури з 44 підрозділами, які охоплюють 12 регіонів України.
Олексій Вадатурський завжди дотримується стратегії поступального розвитку, зважуючи кожен крок. Такий підхід до бізнесу викликає довіру партнерів, в тому числі фінансових. В лютому 2018 р. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписав з “Нібулон” кредитну угоду на $50 млн, що будуть спрямовані на розвиток інфраструктури і експорту. На підписанні угоди очільник компанії сказав: “Завдяки співпраці з ЄБРР компанію знають не лише в Україні, а й в усьому світі, знають як сучасну компанію, що займається розвитком інфраструктури зернового ринку”. До речі, “Нібулон” з 2009 р. реалізує інвестиційну програму створення і розвитку сучасної інфраструктури зернового ринку, будівництва вантажного флоту.
Більше 10 років поспіль компанія займає лідируючі позиції на зерновому ринку України, експортуючи сільгосппродукцію в 64 країни (від Японії до Мексики).
У 2016/17 маркетинговому році частка “Нібулон” в загальному експорті зернової продукції з України склала 9,3%. Компанія відкрила нові ринки для української сільгосппродукції. Практично завдяки їй українські компанії почали поставляти кукурудзу в Єгипет. Також компанія свого часу відвантажила українську кукурудзу в Йорданію, де попит на цей товар був відсутній через ризики щодо якості та потужну конкуренцію з боку США, Аргентини і Бразилії. В результаті місцеві компанії почали більше звертати увагу на українську кукурудзу як гідну альтернативу заокеанському аналогу.
Крім того, компанії вдалося побудувати торгові відносини з виробниками біоетанолу з європейських країн і налагодити прямі поставки вітчизняної кукурудзи на заводи з виробництва “зеленого” палива.
Олексія Вадатурського по праву можна вважати послом України за кордоном, і це підтверджують міжнародні дипломати. Наприк­лад, 1 серпня 2017 р. Гійом Шойрер, посол Швейцарії в Україні
та Молдові, відзначив Героя України Олексія Вадатурського нагородою на честь Вільгельма Телля за великий внесок в розвиток України і зміцнення відносин між Україною та Швейцарією.