Ярослав Ажнюк

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співзасновник та CEO компанії Petcube

Вперше стартап, що спеціалізується на гаджетах для домашніх тварин, заявив про себе 2013 р. Тоді ж новостворена компанія Petcube вийшла з прототипом свого першого продукту на міжнародну краудфандингову платформу Kickstarter з метою зібрати $100 тис. Користувачі оцінили розробку і пожертвували на неї понад $250 тис. Того ж року Petcube було визнано найуспішнішим українським стартапом. Проте амбітна компанія на цьому зупинятися не збиралася, плануючи швидко вийти на глобальний ринок. Засновниками стартапу є Олександр Нескін, Андрій Клен та Ярослав Ажнюк.
За наступних три роки команді вдалося зібрати інвестиції, запустити виробництво та представити аудиторії декілька нових продуктів. Не останню роль у просуванні проекту відіграв попередній досвід Ярослава Ажнюка, який професійно займався онлайн-маркетингом. Першими важливими для подальшого просування інвесторами компанії стали такі фонди, як AVentures Capital и Almaz Capital, які вкупі з низкою інших компаній 2015 р. інвестували в Petcube $1,1 млн.
Головний офіс стартапу розташований у Кремнієвій долині, а один з найпотужніших підрозділів — у Києві. Продукція компанії продається у 18 країнах. Топ-менеджерам вдалося налагодити партнерство з глобальними ритейлорами, зокрема з Best Buy, Petco та Amazon.
У березні 2017 р. Petcube став одним з переможців авторитетного профільного івенту Wearable Tech Show у Лондоні. А вже за декілька місяців компанія придбала канадський старт­ап PetBot, що займався виробницт­вом пристроїв для дистанційного годування та нагляду за домашніми тваринами. Поглинання конкурента дозволило розширити лінійку продуктів. Зараз компанія випускає не лише інтерактивні камери, а й інтелектуальні диспенсери для корму.
У жовтні минулого року Petcube вдалося залучити черговий транш інвестицій. У рамках фінансування серії А група інвесторів, серед яких були Almaz Capital, AVentures, Y Combinator, надала $10 млн. За рахунок цих коштів український стартап планує розширити дистрибуцію у Північній Америці та на глобальному ринку, а також розробити нові продукти.