Олена Вовк

100 БІЗНЕС-АМБАСАДОРІВ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Власник і генеральний директор компанії “Ензим”

До сімейного бізнесу пані Олена долучилася 2004 р., здобувши освіту за кордоном і спробувавши себе в інших індустріях. Виробничі потужності компанії “Ензим” знаходяться у Львові, а основний бізнес пов’язаний із виготовленням хлібопекарських дріжджів під ТМ “Львівські дріжджі”. Наразі цей бренд відомий хлібопекарням у 14 країнах, а на вітчизняному ринку харчових дріжджів частка компанії “Ензим” складає 50%.
Окрім хлібних дріжджів “Ензим” також займається виробництвом добавок та сумішей для хлібопечення під ТМ “ВІТАПАН”, винних, активних кормових дріжджів, а також надає консалтингові послуги з хлібопечення. Власне, на території підприємства створено Інноваційний центр хлібопечення “Хлібний дім”, що дозволяє, як зазначає пані Вовк, продавати не лише продукт (дріжджі), а й комплексні рішення, що приносить додану вартість клієнтам, в тому числі й європейським. Саме завдяки цьому центру компанія “Ензим” має вагому конкурентну перевагу на ринку, де досягла лідерських позицій.
Більше того, зараз “Ензим” активно розширює географію експорту, виходячи на азійські ринки (Індія, Китай) і пропонуючи тамтешнім фермерам пробіотичні дріжджі, що використовуються при вирощуванні бройлерів, свиней і молочних корів. Далі з цією продукцією планують завойовувати Європу.
Стратегічний план “Ензиму” — стати міжнародною біотехнологічною компанією. Власники мають намір освоїти виробництво натуральних біоінгредієнтів спочатку для харчової, а згодом і для інших галузей промисловості (медичної, косметичної і сільськогосподарської), адже застосування біологічних рішень зараз є глобальним трендом. Для реалізації цього плану, за підрахунками, потрібно більше €10 млн інвестицій. 2016 р. на підприємстві було створено сучасну R&D-лабораторію, де працюють місцеві вчені. Розвиток цього напрямку змінить не лише сімейний бізнес, а й Львівщину
і країну в цілому.
“Ми створимо таке середовище, яке буде притягувати інших фахівців і спонукатиме розвивати тут біотехнологічні лабораторії чи виробництва”, — зазначає пані Вовк.