Кузня кадрів

Business HReformation 2017
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Краща корпоративна освітня програма

Провідні компанії України вже давно дійшли висновку: залучити на ринку праці провідного фахівця, який буде розділяти цінності компанії, буде її “патріотом”, майже неможливо.

Тому виграють компанії, що не розраховують на вдачу в підборі персоналу, а вирішують кадрову проблему шляхом підготовки власних кваліфікованих працівників, перетворюючи її на один із напрямів діяльності.

p 16 1Наприклад, Академія ДТЕК готує фахівців та управлінців двох рівнів: “Енергія Знань” — програма корпоративного МВА, спрямована на співробітників, відібраних у кадровий резерв, і “Енергія Лідера” — програма для менеджерів ДТЕК, що беруть участь у програмі Топ-50 (відбір і підготовка наступників на керівні посади).

У ДТЕК виділяють три види кар’єри: вертикальна, горизонтальна і експертна, які розвиваються одночасно.

Компанія Mars готує кадри у власному університеті (Mars U). Mars U — це команда фахівців в коледжах і університетах світу, які забезпечують спеціальні методики навчання, спрямовані на задоволення важливих потреб в бізнесі.

Нав­чання в такому університеті — це не просто відвідування занять. Модель навчання 70-20-10 спрямована на отримання близько 10% знань за допомогою курсів і занять.

Ще 20% майбутній фахівець отримує безпосередньо від наставників, а 70% — як результат використання вивченого на практиці, під час роботи в компанії.

В основі цільової моделі навчання Групи Метінвест лежить концепція “кадрового ескалатора”: на кожному рівні зростає складність управлінської ролі і змінюються вимоги до управлінських навичок менеджерів.

Потрапити на “ескалатор” можна через програми навчання та розвитку керівників і співробітників — щорічно керівники підрозділів висувають кандидатів для навчання.

Таким чином вони опиняються в “Кадровому резерві”, який відкриває шлях до кар’єрного зростання.

Подібні програми підготовки кадрів та управлінням кадровим потенціалом є майже у всіх провідних українських компаній.