Провідники новацій

Business HReformation 2017
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

HR-експансія

Ця номінація з’явилась у нашому рейтингу лише цього року. Експерти одно­голосно заявили, що прийшов час аналізувати кращі HR-стратегії виходу компаній на зовнішні ринки та управління людськими ресурсами.

На початку 2017 р. популярний сервіс замовлення таксі Uklon взяв курс на активну експансію по території України. У лютому з’явилося ще одне регіональне представництво компанії в Одесі на додачу до відкритих у 2016 р. офісів у Львові та Дніпрі.

p 32 1Основ­ним завданням регіональних представництв Uklon стало забезпечення якості сервісу. Від моніторингу стану авто, роботи з оцінками, які виставляють користувачі, до контролю за дотриманням правил водіями.

Але дистанційна присутність сервісу не дозволяє вирішувати ці питання максимально ефективно.

У деяких містах Uklon продовжує працювати через партнерів, але пріоритетом у посиленні позицій в кожному регіоні залишається відкриття “реального” представництва. Водночас, за словами розробників, в ході експансії сервіс стикається з регіональними особливостями.

Наприклад, у Львові стандартом вважається доплата за багаж, що незвично за київськими мірками. Поряд з розширенням географії та роботою над якістю сервісу основний вектор діяльності компанії спрямований на розвиток IT-інфраструктури. Над технічною стороною сервісу працюють три команди розробників.

Перше місце посів агрохолдинг “Миронівський хлібопродукт”. Наші експерти відзначили його найкращу стратегію разом із зовнішньою експансією найбільшого виробника курятини в Україні.

Насамперед мова йде про відкриття м’ясопереробного заводу в Словаччині та птахофабрики у Венендалі (Нідерланди), що спеціалізується на вироб­ництві курятини.

У планах компанії також налагодження виробництва м’ясних напівфабрикатів для європейського ринку у Польщі.

Друге місце присудили компанії “Нова Пошта”. Ще в 2014 р. вона вийшла на міжнародні ринки, відкривши представництва у Молдові та Грузії. А восени 2015 р. запустила послугу міжнародної доставки у 200 країн.

Зараз штат працівників перевищує 23 тис. осіб. Причому місією компанії є бажання зробити доставку легкою для життя та бізнесу, спрощувати життя клієнтам.

Для цього команда “Нова Пошта” впроваджує нові продукти і сервіси, орієнтуючись на міжнародні стандарти та кращий світовий досвід.

У 2016 р. компанія продов­жила експансію на ринок поштових форвардерів, що працюють у США, і запустила новий сервіс NP Shopping. Для його користувачів компанія викупає обрані товари в більш ніж 100 інтернет-магазинах Штатів і доставляє до дверей або складу “Нова Пошта” в Україні.